Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse brouwers sturen veel meer bier naar het buitenland

Nederlandse brouwers sturen veel meer bier naar het buitenland

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse brouwers hebben afgelopen jaar veel meer bier in het buitenland afgeleverd dan een jaar eerder. Een reden voor de toename van meer dan een derde noemt het Europees statistiekbureau Eurostat niet, maar de hele Europese Unie samen produceerde ook veel meer bier. De productie is bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis.

Nederland blijft verreweg de grootste bierexporteur van Europa. De 2,6 miljard liter is goed voor meer dan een kwart van de totale Europese export. In 2021 maakten Nederlandse brouwers nog iets minder dan 2 miljard liter bier voor het buitenland. België is met 1,6 miljard liter op ruime afstand de op een na grootste bierexporteur, voor Duitsland.

Duitse brouwers maakten afgelopen jaar wederom de grootste hoeveelheid bier, maar hielden veel daarvan in eigen land. De productie bedroeg 7,6 miljard liter, wat ruim een vijfde is van het totaal in de EU. Spanje volgt met een kleine 4 miljard liter, Nederland is de nummer 4 als wordt gekeken naar de totale productie. Afgelopen jaar werd in de EU bijna 80 liter bier gemaakt per hoofd van de bevolking.

De opmars van alcoholvrij bier is in ieder geval voor even tot een einde gekomen. Net als in 2021 werd er 1,6 miljard liter bier met nauwelijks tot geen alcohol gemaakt. Dat staat nog altijd in schril contrast met ‘normaal’ bier, waarvan ruim 34 miljard liter de brouwerijen verliet. Dat is een groei van 7 procent op jaarbasis.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

57 minuten geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

1 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

1 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

4 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

5 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

5 uur geleden