'Nederlandse beleggers opnieuw positiever'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse particuliere beleggers zijn deze maand opnieuw positiever geworden. Volgens de BeleggersBarometer van ING is het beleggersvertrouwen weer bijna terug op het niveau van voor de coronacrisis.
De index die het vertrouwen meet, steeg deze maand naar een stand van 124 punten van 118 punten in januari. Vlak voor de uitbraak van de coronapandemie stond die graadmeter op 127 punten. Volgens ING zijn beleggers positief over hun financiƫle situatie en de waardeontwikkeling van de eigen beleggingsportefeuille. Voor de komende maanden verwacht de helft van de beleggers dat de waarde ervan zal toenemen.
Dat de stemming onder beleggers er goed in zit, blijkt ook uit het koopgedrag, zegt ING. Een derde heeft de afgelopen maand meer beleggingen gekocht dan verkocht. Dit percentage is een stuk hoger dan in de voorgaande maanden (circa 26 procent).
ING zegt verder met het oog op de komende verkiezingen dat de VVD onverminderd populair blijft onder beleggers. Op dit moment is de VVD nog veruit de grootste partij onder beleggers (27 procent), gevolgd door de PVV (10 procent). Forum voor Democratie en D66 verliezen voorkeur, aldus de bank.
Meer uit Financieel
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
45 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
3 uur geleden