Nederlandse bedrijven weer naar EK na boycot WK in Qatar
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn dit jaar weer volop aanwezig bij het EK in Duitsland. Na de beslissing in 2022 om het WK in Qatar te laten schieten, reizen vaste KNVB-sponsors als ING en Albert Heijn dit jaar weer met zakelijke relaties af naar de wedstrijden van Oranje.
Supermarktketen Albert Heijn gaat met vier afgevaardigden van zakelijke partners en relaties naar de groepsduels. "Naar de eerste wedstrijd in Hamburg gaan wij met de bus met zestig franchiseondernemers", laat een woordvoerster weten. ING doet geen uitspraken over het aantal mensen dat meegaat naar Duitsland. De bank sloeg het toernooi in Qatar over uit zorgen om de mensenrechtensituatie in het land, normaal is het gebruikelijk dat sponsoren meegaan.
KPN, eveneens een belangrijke partner van de KNVB, liet het omstreden toernooi in Qatar ook schieten. Dit jaar volgt het telecombedrijf Oranje naar speelsteden Hamburg, Leipzig en Berlijn met "diverse events waarbij live gekeken kan worden".
Heineken
Bierbrouwer Heineken was in 2022 ook niet op het WK, ook doordat dat toernooi werd gesponsord door Bud. Dit jaar reist de sponsor van de KNVB wel weer naar Duitsland.
Eerder werd al duidelijk dat bedrijven zich ook in de vorm van reclamecampagnes weer vol op dit EK storten. Tijdens het omstreden WK in Qatar en het door corona geteisterde EK van 2021 was dit lastiger.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
27 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
18 uur geleden