Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse autoverkoop lijkt aan inhaalslag bezig

Nederlandse autoverkoop lijkt aan inhaalslag bezig

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's lijkt aan een inhaalslag bezig. In september werden er 4,4 procent meer op kenteken gezet dan een jaar terug. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog 3 procent achter, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

De branche telde in september 32.199 registraties. Bijna de helft betrof hybrides. Ook de volledig elektrische auto deed het relatief goed. De verkopen van Tesla zijn bijna gehalveerd vergeleken met een jaar eerder. Maar elektrische modellen van andere fabrikanten bleken gewild.

Ondanks alles was Tesla's Model Y vorige maand nog steeds het meest geregistreerde model. Ook de Kia Picanto en Skoda Elroq werden veel verkocht. De meest geregistreerde merken waren Toyota, Kia en Volkswagen.

Tesla

Het beeld is over de hele linie positiever voor de branche dan eerder dit jaar. In het eerste kwartaal vielen de autoverkopen nog dik 10 procent terug. Bezien over de eerste helft van het jaar was de afname al afgevlakt tot een kleine 6 procent. Nu ziet de sector tekenen van herstel richting het einde van het jaar.

"We zien dat de elektrische auto de eindsprint richting eind 2025 al heeft ingezet", zegt Bert de Kroon, voorzitter van BOVAG Autodealers. "Zakelijke rijders kunnen nog tot 1 januari 2026 gebruikmaken van de gunstige bijtelling van 17 procent voor EV's. Daarna betaal je het standaardtarief van 22 procent, net als bij benzine- of dieselauto's."

De verkopen van Tesla lijden al langer onder de ophef rond topman Elon Musk. Hij sneed als adviseur van Donald Trump fors in de overheidsuitgaven van de Verenigde Staten. Musk bemoeide zich ook met de politiek in Duitsland. Dit alles leidde verspreid over de wereld tot protesten en boycots.

Meer uit Financieel

Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

4 uur geleden
Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

4 uur geleden
Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.

5 uur geleden
Vermogen Musk teert in door koersval techbedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.

6 uur geleden
Nog twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.

7 uur geleden
Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

8 uur geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

8 uur geleden