Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse AI-startup haalt 1,6 miljoen euro op voor groei

Nederlandse AI-startup haalt 1,6 miljoen euro op voor groei

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse AI-startup Perry heeft 1,6 miljoen euro opgehaald. Het in maart opgerichte bedrijf ontwikkelt door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven werkinstructies voor technici. Het bedrijf wil daarmee het tekort aan technisch personeel aanpakken.

Perry maakt visuele instructies voor op het werk die zich dankzij AI automatisch aanpassen aan de werksituatie. Ze worden automatisch vertaald en aangepast aan het taalniveau van de gebruiker, zodat mensen uit allerlei landen beter kunnen samenwerken, legt het bedrijf uit.

"Voor veel technici is de ondersteuning vandaag beperkt. Vaak zijn ze aangewezen op lange handleidingen en dit leidt tot faalkosten en veiligheidsrisico's", legt oprichter Laurens Feenstra uit.

Met de investering wil Perry opschalen, onder meer door het personeelsbestand verder uit te breiden en de software en AI-modellen verder te ontwikkelen. Daarnaast wil het bedrijf uitbreiden naar Duitsland, België en het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

Trump: importheffing van 25 procent voor Japan en Zuid-Korea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.

9 minuten geleden
Shell eindigt onderin AEX na tegenvallende kwartaalupdate

AMSTERDAM (ANP) - Shell is maandag onderin de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. Het olie- en gasconcern kwam met een kwartaalupdate die niet in de smaak viel bij beleggers. Zo is de verwachting dat de handelsresultaten voor zowel gas als olie in het tweede kwartaal aanzienlijk lager zullen zijn dan in de drie maanden daarvoor. Shell stond aan het einde van de handelsdag 2,5 procent lager.

1 uur geleden
Paschal Donohoe herkozen als voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - Paschal Donohoe is maandag herkozen als voorzitter van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden. De uitslag van de stemming was al vrijwel zeker. Andere kandidaten voor de functie, Carlos Cuerpo uit Spanje en Rimantas Sadzius uit Litouwen hadden zich eerder namelijk teruggetrokken.

1 uur geleden
Trump Media lanceert streamingplatform Truth+ wereldwijd

SARASOTA (ANP) - Trump Media & Technology heeft zijn streamingplatform Truth+ wereldwijd gelanceerd. Dat heeft het mediabedrijf achter het sociale mediabedrijf Truth Social van de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekendgemaakt. Volgens Trump Media is de app nu overal te downloaden op Apple- en Android-apparaten.

1 uur geleden
Importheffingen drukken op autoverkoop Mercedes-Benz

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft in het tweede kwartaal 9 procent minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft het Duitse autoconcern maandag bekendgemaakt. Vooral de vraag in de Verenigde Staten en China, twee belangrijke markten voor het bedrijf, stond onder druk door Amerikaanse importheffingen.

1 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oprichting partij door Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van topman Elon Musk om een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten op te richten. Met de 'American Party' wil de voormalige bondgenoot van president Donald Trump Amerikanen hun vrijheid teruggeven. De Tesla-baas uitte eerder al forse kritiek op Trumps nieuwe begrotingswet en zinspeelde al op de oprichting van een nieuwe partij als die wet zou worden ingevoerd.

2 uur geleden
Hackers stelen voor 2,2 miljard aan crypto's in eerste jaarhelft

LONDEN (ANP) - Hackers hebben in de eerste helft van 2025 voor meer dan 2,2 miljard dollar (ongeveer 1,9 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist. Het merendeel van de buit komt uit de omvangrijke hack bij de in Dubai gevestigde cryptobeurs Bybit in het eerste kwartaal van dit jaar. Bij die hack werd 1,5 miljard dollar gestolen.

4 uur geleden