Nederlands vrouwenelftal zakt twee plekken op wereldranglijst
ZURICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn twee plekken gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. De ploeg van bondscoach Andries Jonker staat achtste op de lijst die wordt aangevoerd door de Verenigde Staten.
Op de ranglijst van augustus stond de Nederlandse ploeg nog op de zesde plek. Die positie is nu ingenomen door Spanje. Zweden steeg van de derde naar de tweede plek en wisselde daarmee van positie met Duitsland. Europees kampioen Engeland van bondscoach Sarina Wiegman staat vierde, gevolgd door Frankrijk op plek vijf.
De positie van Oranje op de wereldranglijst heeft invloed op de loting voor het WK van 2023. Doordat Oranje buiten de top 6 is gezakt, komt de ploeg van bondscoach Jonker terecht in pot 2. De eerste zes landen van de lijst en de gastlanden van het WK van 2023, Australië en Nieuw-Zeeland, komen automatisch terecht in pot 1. Nederland zal in de groepsfase een van die landen treffen.
De loting voor het mondiale eindtoernooi vindt plaats op 22 oktober. Oranje plaatste zich begin september voor het WK door te winnen van IJsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
6 uur geleden