Nederlands vrouwenelftal zakt twee plekken op wereldranglijst
ZURICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn twee plekken gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. De ploeg van bondscoach Andries Jonker staat achtste op de lijst die wordt aangevoerd door de Verenigde Staten.
Op de ranglijst van augustus stond de Nederlandse ploeg nog op de zesde plek. Die positie is nu ingenomen door Spanje. Zweden steeg van de derde naar de tweede plek en wisselde daarmee van positie met Duitsland. Europees kampioen Engeland van bondscoach Sarina Wiegman staat vierde, gevolgd door Frankrijk op plek vijf.
De positie van Oranje op de wereldranglijst heeft invloed op de loting voor het WK van 2023. Doordat Oranje buiten de top 6 is gezakt, komt de ploeg van bondscoach Jonker terecht in pot 2. De eerste zes landen van de lijst en de gastlanden van het WK van 2023, Australië en Nieuw-Zeeland, komen automatisch terecht in pot 1. Nederland zal in de groepsfase een van die landen treffen.
De loting voor het mondiale eindtoernooi vindt plaats op 22 oktober. Oranje plaatste zich begin september voor het WK door te winnen van IJsland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
8 uur geleden