Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands vrouwenelftal zakt twee plekken op wereldranglijst

Nederlands vrouwenelftal zakt twee plekken op wereldranglijst

ZURICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn twee plekken gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. De ploeg van bondscoach Andries Jonker staat achtste op de lijst die wordt aangevoerd door de Verenigde Staten.

Op de ranglijst van augustus stond de Nederlandse ploeg nog op de zesde plek. Die positie is nu ingenomen door Spanje. Zweden steeg van de derde naar de tweede plek en wisselde daarmee van positie met Duitsland. Europees kampioen Engeland van bondscoach Sarina Wiegman staat vierde, gevolgd door Frankrijk op plek vijf.

De positie van Oranje op de wereldranglijst heeft invloed op de loting voor het WK van 2023. Doordat Oranje buiten de top 6 is gezakt, komt de ploeg van bondscoach Jonker terecht in pot 2. De eerste zes landen van de lijst en de gastlanden van het WK van 2023, Australië en Nieuw-Zeeland, komen automatisch terecht in pot 1. Nederland zal in de groepsfase een van die landen treffen.

De loting voor het mondiale eindtoernooi vindt plaats op 22 oktober. Oranje plaatste zich begin september voor het WK door te winnen van IJsland.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

6 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

7 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

7 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

8 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

8 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

9 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

10 uur geleden