Nederlands vrouwenelftal zakt twee plekken op wereldranglijst
ZURICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn twee plekken gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. De ploeg van bondscoach Andries Jonker staat achtste op de lijst die wordt aangevoerd door de Verenigde Staten.
Op de ranglijst van augustus stond de Nederlandse ploeg nog op de zesde plek. Die positie is nu ingenomen door Spanje. Zweden steeg van de derde naar de tweede plek en wisselde daarmee van positie met Duitsland. Europees kampioen Engeland van bondscoach Sarina Wiegman staat vierde, gevolgd door Frankrijk op plek vijf.
De positie van Oranje op de wereldranglijst heeft invloed op de loting voor het WK van 2023. Doordat Oranje buiten de top 6 is gezakt, komt de ploeg van bondscoach Jonker terecht in pot 2. De eerste zes landen van de lijst en de gastlanden van het WK van 2023, Australië en Nieuw-Zeeland, komen automatisch terecht in pot 1. Nederland zal in de groepsfase een van die landen treffen.
De loting voor het mondiale eindtoernooi vindt plaats op 22 oktober. Oranje plaatste zich begin september voor het WK door te winnen van IJsland.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
11 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
14 uur geleden