Nederlands familiebedrijf Kloosterboer komt in Amerikaanse handen
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse koel- en vrieshuizenconcern Kloosterboer komt in Amerikaanse handen. De familie Kloosterboer verkoopt het bedrijf, waarvan de geschiedenis teruggaat tot 1925, aan zijn grotere branchegenoot Lineage Logistics. De familie blijft in de toekomst wel betrokken bij de onderneming.
Kloosterboer is actief in het vervoer en de opslag van gekoelde en bevroren producten als vis, vlees, fruit, vruchtensappen en zuivel. De laatste jaren is de onderneming sterk gegroeid. Het bedrijf heeft niet alleen vestigingen in Nederland, maar ook in Frankrijk, Duitsland, Canada en Zuid-Afrika. Er werken werken meer dan 900 mensen.
Enkele jaren geleden gingen er al geruchten dat Kloosterboer in de etalage was gezet. Persbureau Bloomberg meldde toen dat het bedrijf gewaardeerd zou worden op ongeveer 1 miljard euro. Hoeveel Lineage uiteindelijk betaalt, is niet naar buiten gebracht. De familie Kloosterboer wordt nu een investeerder van Lineage zal een deel van de opbrengst van de verkoop van Kloosterboer gebruiken om een belang te nemen in de nieuwe eigenaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.
21 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een lagere omzet geboekt. Daarbij had het bedrijf het vooral lastig op de Europese markt, waar de opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland aanzienlijk daalden. Op de Noord-Amerikaanse markt groeide Randstad juist weer licht.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in december met 7,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het bureau voerden bedrijven vooral meer machines en aardolieproducten uit naar het buitenland. In november steeg de export met 5 procent op jaarbasis.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken schrapt de komende twee jaar 5000 tot 6000 banen om de kosten verder te verlagen. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaal- en jaarcijfers. Het banenverlies komt bovenop eerdere reorganisaties in de afgelopen jaren waarbij al miljarden werden bezuinigd.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
9 uur geleden