Nederlands elftal in 2023 in Portugese Faro tegen Gibraltar
GIBRALTAR (ANP) - Het Nederlands elftal zal de uitwedstrijd tegen Gibraltar in de kwalificatie voor het EK van 2024 spelen in Faro in Portugal. Oranje speelt de uitwedstrijd tegen Gibraltar op 21 november volgend jaar. Het is de laatste groepswedstrijd van Nederland, dat verder in een groep zit met Frankrijk, Griekenland en Ierland.
Gibraltar had sinds 2018 speciale toestemming gekregen van de Europese voetbalbond UEFA om te voetballen in het Victoria Stadion ondanks dat niet voldaan werd aan de regels rond de verlichting en de stadioncapaciteit. De vrijstelling was verleend op voorwaarde dat de werkzaamheden aan het stadion in 2020-2021 zouden beginnen. Door de coronapandemie was er echter vertraging opgetreden en de UEFA had de uitzondering verlengd tot en met het einde van de Nations League dit jaar.
De verbouwing van het nationale stadion begint in de tweede helft van 2023, meldt de voetbalbond. In het oude stadion worden in november nog ter afsluiting twee oefenwedstrijden gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
5 uur geleden