Nederlands elftal in 2023 in Portugese Faro tegen Gibraltar
GIBRALTAR (ANP) - Het Nederlands elftal zal de uitwedstrijd tegen Gibraltar in de kwalificatie voor het EK van 2024 spelen in Faro in Portugal. Oranje speelt de uitwedstrijd tegen Gibraltar op 21 november volgend jaar. Het is de laatste groepswedstrijd van Nederland, dat verder in een groep zit met Frankrijk, Griekenland en Ierland.
Gibraltar had sinds 2018 speciale toestemming gekregen van de Europese voetbalbond UEFA om te voetballen in het Victoria Stadion ondanks dat niet voldaan werd aan de regels rond de verlichting en de stadioncapaciteit. De vrijstelling was verleend op voorwaarde dat de werkzaamheden aan het stadion in 2020-2021 zouden beginnen. Door de coronapandemie was er echter vertraging opgetreden en de UEFA had de uitzondering verlengd tot en met het einde van de Nations League dit jaar.
De verbouwing van het nationale stadion begint in de tweede helft van 2023, meldt de voetbalbond. In het oude stadion worden in november nog ter afsluiting twee oefenwedstrijden gespeeld.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
18 uur geleden