Nederlands elftal in 2023 in Portugese Faro tegen Gibraltar
GIBRALTAR (ANP) - Het Nederlands elftal zal de uitwedstrijd tegen Gibraltar in de kwalificatie voor het EK van 2024 spelen in Faro in Portugal. Oranje speelt de uitwedstrijd tegen Gibraltar op 21 november volgend jaar. Het is de laatste groepswedstrijd van Nederland, dat verder in een groep zit met Frankrijk, Griekenland en Ierland.
Gibraltar had sinds 2018 speciale toestemming gekregen van de Europese voetbalbond UEFA om te voetballen in het Victoria Stadion ondanks dat niet voldaan werd aan de regels rond de verlichting en de stadioncapaciteit. De vrijstelling was verleend op voorwaarde dat de werkzaamheden aan het stadion in 2020-2021 zouden beginnen. Door de coronapandemie was er echter vertraging opgetreden en de UEFA had de uitzondering verlengd tot en met het einde van de Nations League dit jaar.
De verbouwing van het nationale stadion begint in de tweede helft van 2023, meldt de voetbalbond. In het oude stadion worden in november nog ter afsluiting twee oefenwedstrijden gespeeld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
18 uur geleden