Nederlands elftal en Argentinië gaan verlengen in kwartfinale WK
LUSAIL (ANP) - Het Nederlands elftal en Argentinië gaan in de kwartfinale van het WK de verlenging in. Na de reguliere speeltijd is er nog geen winnaar in Lusail: 2-2. Oranje kwam terug uit geslagen positie en maakte in de slotfase via invaller Wout Weghorst twee doelpunten.
Argentinië leidde halverwege met 1-0. Na een steekpass van Lionel Messi, in de 35e minuut, scoorde Nahuel Molina. Messi zelf verdubbelde in de 73e minuut de voorsprong. De spelmaker benutte een strafschop, na een overtreding van Denzel Dumfries op Marcos Acuña. Oranje leek verslagen, maar Weghorst verkleinde met een rake kopbal de achterstand in de 83e minuut tot 2-1.
In een hectische en grimmige slotfase maakte Weghorst in de 11e minuut van de extra tijd de 2-2. De Argentijnen dachten dat Teun Koopmeiners een vrije trap in één keer op het doel zou schieten. In plaats daarvan speelde hij Weghorst aan en de lange spits trof weer doel.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
11 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden