Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlanders zijn meest optimistisch over werk ondanks corona'

'Nederlanders zijn meest optimistisch over werk ondanks corona'

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - Nederlandse werknemers zijn ondanks de coronacrisis bovengemiddeld optimistisch gebleven over hun werk. Dat meldt loonstrookjesverwerker ADP, die tienduizenden werknemers in zeventien landen vroeg naar de coronapandemie en hoe ze denken over de toekomst. Een kwart van de Nederlandse werknemers is zelfs zeer optimistisch over hun baan.

Net als vorig jaar ligt het percentage Nederlanders dat blij is met hun werk op 83. Daarmee steekt Nederland volgens ADP met "kop en schouders" boven andere Europese landen uit qua werktevredenheid. Volgens Martijn Brand, algemeen directeur van ADP, komt het Nederlandse optimisme door de steun die de overheid uittrok voor het bestrijden van de gevolgen van de pandemie.

Wereldwijd daalde het optimisme over werk licht. Met name Europeanen werden somberder. Waar vorig jaar 78 procent van de Europeanen nog positief gestemd was, daalde dit naar 72 procent dit jaar. Spanje, dat ook hard werd geraakt door de coronacrisis, is het minst optimistisch. In Latijns-Amerika, in Brazilië in het bijzonder, waren werknemers het positiefst, daarna volgt de regio Azië-Pacific.

Parttime

Mensen die parttime werken zijn minder optimistisch. Dat komt ook door de sectoren waarin veel parttimers werken, zoals de reisbranche. Deze is door de pandemie hard geraakt. Ruim een vijfde van de reiswerknemers is pessimistisch over de komende vijf jaar. Voor de coronacrisis was dit maar 8 procent. Daarnaast daalde bij bijna alle leeftijdscategorieën van de parttimers het optimisme, bij 55-plussers steeg dit juist.

Hoewel het optimisme nu hoog lijkt, moeten werkgevers volgens ADP dit wel vast weten te houden en blijven communiceren met hun medewerkers over de verwachtingen en de stand van zaken, zegt Brand. "Het gaat daarbij niet alleen om optimisme, maar ook om betrokkenheid en weerbaarheid op de langere termijn."

Meer uit Financieel

Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

9 minuten geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

20 minuten geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

21 minuten geleden
Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

2 uur geleden
Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

16 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

19 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

21 uur geleden