'Nederlanders zijn meest optimistisch over werk ondanks corona'
CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - Nederlandse werknemers zijn ondanks de coronacrisis bovengemiddeld optimistisch gebleven over hun werk. Dat meldt loonstrookjesverwerker ADP, die tienduizenden werknemers in zeventien landen vroeg naar de coronapandemie en hoe ze denken over de toekomst. Een kwart van de Nederlandse werknemers is zelfs zeer optimistisch over hun baan.
Net als vorig jaar ligt het percentage Nederlanders dat blij is met hun werk op 83. Daarmee steekt Nederland volgens ADP met "kop en schouders" boven andere Europese landen uit qua werktevredenheid. Volgens Martijn Brand, algemeen directeur van ADP, komt het Nederlandse optimisme door de steun die de overheid uittrok voor het bestrijden van de gevolgen van de pandemie.
Wereldwijd daalde het optimisme over werk licht. Met name Europeanen werden somberder. Waar vorig jaar 78 procent van de Europeanen nog positief gestemd was, daalde dit naar 72 procent dit jaar. Spanje, dat ook hard werd geraakt door de coronacrisis, is het minst optimistisch. In Latijns-Amerika, in Brazilië in het bijzonder, waren werknemers het positiefst, daarna volgt de regio Azië-Pacific.
Parttime
Mensen die parttime werken zijn minder optimistisch. Dat komt ook door de sectoren waarin veel parttimers werken, zoals de reisbranche. Deze is door de pandemie hard geraakt. Ruim een vijfde van de reiswerknemers is pessimistisch over de komende vijf jaar. Voor de coronacrisis was dit maar 8 procent. Daarnaast daalde bij bijna alle leeftijdscategorieën van de parttimers het optimisme, bij 55-plussers steeg dit juist.
Hoewel het optimisme nu hoog lijkt, moeten werkgevers volgens ADP dit wel vast weten te houden en blijven communiceren met hun medewerkers over de verwachtingen en de stand van zaken, zegt Brand. "Het gaat daarbij niet alleen om optimisme, maar ook om betrokkenheid en weerbaarheid op de langere termijn."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
7 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
7 uur geleden