Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders vaker ziek door verveling op werk, meldt Arbo Unie

Nederlanders vaker ziek door verveling op werk, meldt Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - Werkenden in Nederland worden vaker ziek door een bore-out, waarbij iemand stress ervaart op het werk vanwege verveling, te saai of te makkelijk werk. De Arbo Unie meldt na een analyse van eigen data dat het aantal verzuimdagen door een bore-out in vier jaar ruim vervijfvoudigd is.

In 2024 lag het aantal dagen waarop een werkende zich ziek meldde vanwege cognitieve onderbelasting 5,5 keer zo hoog als in 2021, aldus de Arbo Unie. Sinds 2021 stijgt zowel het aantal mensen met een bore-out dat zich ziek meldt als het aantal dagen dat zij verzuimen. Het afgelopen jaar is het aantal ziekgemelde werkenden met deze klachten verdubbeld vergeleken met het jaar ervoor. Het aantal verzuimdagen lag 2,5 keer hoger. Het valt de Arbo Unie op dat de meeste werkenden met mentale onderbelasting in het vierde kwartaal van een jaar worden geregistreerd.

Volgens arbeids- en organisatieadviseur Jan van den Hoogen van de Arbo Unie ziet de organisatie dat bedrijven in onder meer de zakelijke dienstverlening veel jongeren werven die voor een goed salaris relatief eenvoudig werk doen. "Wanneer die werknemers dat lang doen, wordt werk saai en ligt verloop of bore-out op de loer." Hij stelt dat de kans verdubbelt dat iemand het bedrijf verlaat als het werk te weinig uitdaging biedt.

Verzuimdagen gestegen

Een woordvoerder van de Arbo Unie meldt dat mensen het afgelopen jaar in totaal zo'n 8900 dagen hebben verzuimd vanwege een bore-out. Dat is wel minder dan het aantal dagen waarop mensen ziek thuis bleven vanwege een burn-out.

De Arbo Unie meldt dat het aantal verzuimdagen door een burn-out de afgelopen jaren ook is gestegen. Dit is met een stijging van 28 procent tussen 2021 en 2024 wel minder hard toegenomen dan het aantal ziekmeldingen door een bore-out.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

6 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

9 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

11 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

11 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

12 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

12 uur geleden