Nederlanders kunnen weer belastingaangifte doen
DEN HAAG (ANP) - Vanaf 1 maart kunnen miljoenen Nederlanders weer hun belastingaangifte doen bij de Belastingdienst. Ook ondernemers kunnen vanaf maandag de aangifte over 2020 invullen. Dit kan tot 1 mei.
Wie voor 1 april alles doorgeeft, krijgt uiterlijk 1 juli te horen of ze geld terugkrijgen of moeten betalen. In 2020 deden voor 1 april 6 miljoen mensen aangifte, ongeveer evenveel als het jaar ervoor in dezelfde periode.
Mensen die vanwege de coronacrisis of om andere redenen later aangifte willen doen, kunnen de Belastingdienst vragen om uitstel. Wie hulp nodig heeft kon tot voor de virusuitbraak nog een afspraak maken, maar sinds de coronacrisis geeft de Belastingdienst alleen telefonisch ondersteuning.
Voor 2020 zijn er vanwege het nieuwe Belastingplan wat veranderingen voor burgers en ondernemers. Zo is de kleine ondernemersregeling (KOR) vervangen door een nieuwe regeling. Ook vervalt de korting die ondernemers kregen als ze onder een bepaald bedrag aan gerekende btw bleven.
Verder is de hypotheekrente vorig jaar verder afgebouwd als het inkomen meer is dan 68.507 euro. De aftrekbare kosten voor de eigen woning kunnen vanaf volgend jaar tegen maximaal 46 procent worden afgetrokken, waar dat een jaar eerder 49 procent was.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van Nederlandse webwinkels is onvoldoende of helemaal niet toegankelijk voor mensen met een beperking. Dat ziet de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na tests bij ongeveer honderd van de grootste Nederlandse webshops en websites van telecom- en energieaanbieders. Sinds juni 2025 zijn onlinewinkels wettelijk verplicht om hun diensten zo in te richten dat mensen met een beperking er ook gebruik van kunnen maken.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse ministerie van Landbouw neemt maatregelen om boeren financieel te ondersteunen na de sterke stijging van de brandstof- en kunstmestprijzen. De maatregelen maken het voor boeren mogelijk om hun sociale premies later te betalen, meer tijd te krijgen voor hun belastingaangifte en tijdelijk geld te lenen bij de Franse staatsbank Bpifrance.
11 minuten geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF), de organisatie achter de jaarlijkse economische top in het Zwitserse Davos, stelt een grote bijeenkomst in Saudi-Arabië uit vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Die top, de Global Collaboration and Growth Meeting, stond voor april gepland in de Saudische stad Jeddah.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ballast Nedam heeft in 2025 een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Ook nam het orderboek van het bouwbedrijf toe. Ballast Nedam werkt onder meer aan het Haagse bouwproject Waldorp Four. Daar bouwt het vier hoge woontorens vlak naast al bestaande lage woontorens. Ook houdt de bouwer zich veel bezig met infrastructuurprojecten. Ballast Nedam is daarnaast ook actief in het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
3 uur geleden