Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders geven weer flink uit in de aanloop naar Kerstmis. Afgelopen zaterdag gaven ze met hun bankpas 665 miljoen euro uit aan de kassa, bijna 170 miljoen meer dan op een gewone zaterdag en ook weer meer dan voorgaande jaren. Dat blijkt uit betaalgegevens die zijn verstrekt door Betaalvereniging Nederland.

Mensen trokken op de zaterdag voor kerst minder vaak de bankkaart in vergelijking met vorig jaar, maar gaven wel zo'n 70 miljoen euro meer uit. Om kwart over vier 's middags stonden de meeste mensen aan de kassa.

Er wordt deze hele week al meer uitgegeven dan gebruikelijk. Van zondag tot en met zaterdag gaven Nederlanders bijna 3 miljard euro uit, bijna 600 miljoen meer dan in een gewone week. Deze week werd er opvallend veel uitgegeven in Maastricht en Valkenburg. "Dat heeft waarschijnlijk te maken met de plaatselijke kerstmarkten en -feesten", aldus Betaalvereniging Nederland.

Ook online gaven mensen meer uit in de week voor kerst. Ze betaalden 1,6 miljard euro via iDEAL van zondag tot en met zaterdag, 350 miljoen meer dan gebruikelijk. Dat kan volgens Betaalvereniging Nederland "overwegend aan kerstaankopen worden toegeschreven".

Meer uit Financieel

Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

2 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

2 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

3 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

5 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

6 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

6 uur geleden