Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders geven weer flink uit in de aanloop naar Kerstmis. Afgelopen zaterdag gaven ze met hun bankpas 665 miljoen euro uit aan de kassa, bijna 170 miljoen meer dan op een gewone zaterdag en ook weer meer dan voorgaande jaren. Dat blijkt uit betaalgegevens die zijn verstrekt door Betaalvereniging Nederland.

Mensen trokken op de zaterdag voor kerst minder vaak de bankkaart in vergelijking met vorig jaar, maar gaven wel zo'n 70 miljoen euro meer uit. Om kwart over vier 's middags stonden de meeste mensen aan de kassa.

Er wordt deze hele week al meer uitgegeven dan gebruikelijk. Van zondag tot en met zaterdag gaven Nederlanders bijna 3 miljard euro uit, bijna 600 miljoen meer dan in een gewone week. Deze week werd er opvallend veel uitgegeven in Maastricht en Valkenburg. "Dat heeft waarschijnlijk te maken met de plaatselijke kerstmarkten en -feesten", aldus Betaalvereniging Nederland.

Ook online gaven mensen meer uit in de week voor kerst. Ze betaalden 1,6 miljard euro via iDEAL van zondag tot en met zaterdag, 350 miljoen meer dan gebruikelijk. Dat kan volgens Betaalvereniging Nederland "overwegend aan kerstaankopen worden toegeschreven".

Meer uit Financieel

Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

4 minuten geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

13 minuten geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

39 minuten geleden
Wall Street opent hoger na forse verliesbeurt om Groenland-ruzie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.

40 minuten geleden
Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

2 uur geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

2 uur geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

2 uur geleden