Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

Nederlanders geven weer meer uit op zaterdag voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders geven weer flink uit in de aanloop naar Kerstmis. Afgelopen zaterdag gaven ze met hun bankpas 665 miljoen euro uit aan de kassa, bijna 170 miljoen meer dan op een gewone zaterdag en ook weer meer dan voorgaande jaren. Dat blijkt uit betaalgegevens die zijn verstrekt door Betaalvereniging Nederland.

Mensen trokken op de zaterdag voor kerst minder vaak de bankkaart in vergelijking met vorig jaar, maar gaven wel zo'n 70 miljoen euro meer uit. Om kwart over vier 's middags stonden de meeste mensen aan de kassa.

Er wordt deze hele week al meer uitgegeven dan gebruikelijk. Van zondag tot en met zaterdag gaven Nederlanders bijna 3 miljard euro uit, bijna 600 miljoen meer dan in een gewone week. Deze week werd er opvallend veel uitgegeven in Maastricht en Valkenburg. "Dat heeft waarschijnlijk te maken met de plaatselijke kerstmarkten en -feesten", aldus Betaalvereniging Nederland.

Ook online gaven mensen meer uit in de week voor kerst. Ze betaalden 1,6 miljard euro via iDEAL van zondag tot en met zaterdag, 350 miljoen meer dan gebruikelijk. Dat kan volgens Betaalvereniging Nederland "overwegend aan kerstaankopen worden toegeschreven".

Meer uit Financieel

Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

19 minuten geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

35 minuten geleden
Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

2 uur geleden
Twee Marokkaanse banken schikken voor 175 miljoen met Belgisch OM

BRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.

2 uur geleden
Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

4 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

5 uur geleden