Nederlanders boeken vaker vakantie, meer lastminutes in de herfst
LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben in september vaker een vakantie geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar, onder andere meer lastminutes voor de herfstvakantie. Ook boekten vakantiegangers meer reizen voor vertrek over zes maanden of langer, meldt reisbrancheorganisatie ANVR.
Ongeveer 2,4 miljoen mensen boekten in september een vakantie naar het buitenland. Dat is 13 procent meer dan in september 2024, meldt de ANVR na onderzoek door marktonderzoeker NielsenIQ onder bijna 24.600 consumenten. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in totaal ruim 23,7 miljoen vakanties geboekt, 1 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Drie op de vijf vakantiegangers blijven in Europa. Vooral vakanties naar Griekenland, Italië, Turkije en Zweden waren in september populairder dan een jaar eerder. Ook andere warme landen waren gewild. "Gelet ook op de groei voor Marokko en Egypte, kun je wel stellen dat de klant in september op zoek was naar de najaarszon", concludeert directeur Frank Radstake van de ANVR. Naar Oostenrijk, Noorwegen, Kroatië en Denemarken werden minder vakanties geboekt.
Het aandeel vakanties buiten Europa is gegroeid. De boekingen naar Australië en Nieuw-Zeeland zijn ruim verdubbeld. Bestemmingen in Noord-Amerika werden ook populairder, vooral Canada en de oostkust van de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
8 uur geleden