Nederlanders als vrijwilliger aan de slag tijdens NLdoet
DEN HAAG (ANP) - Verspreid over het hele land zetten Nederlanders zich de komende twee dagen als vrijwilliger in voor ruim 5500 klussen. Het Oranje Fonds organiseert de zeventiende editie van NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Die zou eigenlijk 12 en 13 maart plaatsvinden, maar werd uitgesteld omdat de corona-situatie het nog niet toeliet.
Om coronabesmettingsgevaar in te dammen wordt er dit jaar voornamelijk buiten geklust. Normaal zouden er bijvoorbeeld ook high teas worden georganiseerd in verzorgingstehuizen, maar dat is dit jaar niet wenselijk. Daardoor ligt het aantal vrijwilligersprojecten lager dan in 2019 en 2018, toen respectievelijk ruim 8000 en bijna 10.000 klussen werden aangemeld. Vorig jaar ging NLdoet wegens de coronapandemie helemaal niet door.
Dit jaar kunnen vrijwilligers onder meer speeltuinen gereed maken voor de zomer, buurthuizen opknappen, op afstand taalles geven en tuinen aanleggen.
Sandra Jetten, directeur van het Oranje Fonds, is "heel blij" dat het evenement dit weekend door kan gaan. "Juist door de crisis waar we in zitten, is hulp van vrijwilligers nóg belangrijker dan die al was. Gelukkig kun je ook op anderhalve meter afstand iets voor een ander betekenen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
6 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
7 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
7 uur geleden