Nederlanders als vrijwilliger aan de slag tijdens NLdoet
DEN HAAG (ANP) - Verspreid over het hele land zetten Nederlanders zich de komende twee dagen als vrijwilliger in voor ruim 5500 klussen. Het Oranje Fonds organiseert de zeventiende editie van NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Die zou eigenlijk 12 en 13 maart plaatsvinden, maar werd uitgesteld omdat de corona-situatie het nog niet toeliet.
Om coronabesmettingsgevaar in te dammen wordt er dit jaar voornamelijk buiten geklust. Normaal zouden er bijvoorbeeld ook high teas worden georganiseerd in verzorgingstehuizen, maar dat is dit jaar niet wenselijk. Daardoor ligt het aantal vrijwilligersprojecten lager dan in 2019 en 2018, toen respectievelijk ruim 8000 en bijna 10.000 klussen werden aangemeld. Vorig jaar ging NLdoet wegens de coronapandemie helemaal niet door.
Dit jaar kunnen vrijwilligers onder meer speeltuinen gereed maken voor de zomer, buurthuizen opknappen, op afstand taalles geven en tuinen aanleggen.
Sandra Jetten, directeur van het Oranje Fonds, is "heel blij" dat het evenement dit weekend door kan gaan. "Juist door de crisis waar we in zitten, is hulp van vrijwilligers nóg belangrijker dan die al was. Gelukkig kun je ook op anderhalve meter afstand iets voor een ander betekenen."
Meer uit Binnenland
HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
23 uur geleden