Nederlander op Britse sanctielijst om handel in Russische olie
LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft sancties opgelegd aan de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost, omdat hij zou hebben geholpen bij het omzeilen van boycotmaatregelen tegen Russische olie. Zijn bedrijf Paramount Energy & Commodities maakte "onbelemmerde handel in Russische olie mogelijk buiten het bereik van sancties van het Verenigd Koninkrijk en de G7", maakte het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.
De in Zaandam geboren Troost maakte het volgens de Britse regering via zijn bedrijf onder andere mogelijk om onder het prijsplafond uit te komen dat de landen van de G7 hebben ingevoerd voor Russische olie.
De onderneming van Troost kondigt aan in beroep te gaan tegen de "ondoordachte en incorrecte maatregel" van de Britse regering. "Paramount SA heeft altijd in lijn met alle geldende wetten en regelgeving gehandeld", reageert een woordvoerder voor Troost en het handelsbedrijf.
Prijsplafond
Het prijsplafond voor de handel in Russische olie was een van de vergeldingsmaatregelen voor de inval in Oekraïne. Om te voorkomen dat olie-inkomsten de Russische oorlogskas te veel spekken, is het westerse rederijen, verzekeringsmaatschappijen of andere dienstverleners verboden mee te werken aan de verkoop van Russische olie boven een bepaalde prijs. Dat moet ook de handel in olie raken tussen Rusland en landen die geen boycot van olie uit dat land hebben afgekondigd.
De Britten bevriezen nu eventuele bezittingen van Troost in het Verenigd Koninkrijk. Ook mag hij het land niet in. Daarnaast is het voortaan verboden om hem trustdiensten te verlenen, zoals het oprichten van brievenbusfirma's of het optreden als bestuurder van een van Troosts ondernemingen.
Het bedrijf van Troost, Paramount, is gevestigd in de Zwitserse stad Genève. Op de eigen site stelt de onderneming betaalbare energie- en landbouwproducten aan Afrika te willen leveren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
3 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
3 uur geleden