Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander op Britse sanctielijst om handel in Russische olie

Nederlander op Britse sanctielijst om handel in Russische olie

LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft sancties opgelegd aan de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost, omdat hij zou hebben geholpen bij het omzeilen van boycotmaatregelen tegen Russische olie. Zijn bedrijf Paramount Energy & Commodities maakte "onbelemmerde handel in Russische olie mogelijk buiten het bereik van sancties van het Verenigd Koninkrijk en de G7", maakte het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.

De in Zaandam geboren Troost maakte het volgens de Britse regering via zijn bedrijf onder andere mogelijk om onder het prijsplafond uit te komen dat de landen van de G7 hebben ingevoerd voor Russische olie.

De onderneming van Troost kondigt aan in beroep te gaan tegen de "ondoordachte en incorrecte maatregel" van de Britse regering. "Paramount SA heeft altijd in lijn met alle geldende wetten en regelgeving gehandeld", reageert een woordvoerder voor Troost en het handelsbedrijf.

Prijsplafond

Het prijsplafond voor de handel in Russische olie was een van de vergeldingsmaatregelen voor de inval in Oekraïne. Om te voorkomen dat olie-inkomsten de Russische oorlogskas te veel spekken, is het westerse rederijen, verzekeringsmaatschappijen of andere dienstverleners verboden mee te werken aan de verkoop van Russische olie boven een bepaalde prijs. Dat moet ook de handel in olie raken tussen Rusland en landen die geen boycot van olie uit dat land hebben afgekondigd.

De Britten bevriezen nu eventuele bezittingen van Troost in het Verenigd Koninkrijk. Ook mag hij het land niet in. Daarnaast is het voortaan verboden om hem trustdiensten te verlenen, zoals het oprichten van brievenbusfirma's of het optreden als bestuurder van een van Troosts ondernemingen.

Het bedrijf van Troost, Paramount, is gevestigd in de Zwitserse stad Genève. Op de eigen site stelt de onderneming betaalbare energie- en landbouwproducten aan Afrika te willen leveren.

Meer uit Financieel

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

4 minuten geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

2 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

10 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

10 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

11 uur geleden