
Nederlander op Britse sanctielijst om handel in Russische olie
LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft sancties opgelegd aan de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost, omdat hij zou hebben geholpen bij het omzeilen van boycotmaatregelen tegen Russische olie. Zijn bedrijf Paramount Energy & Commodities maakte "onbelemmerde handel in Russische olie mogelijk buiten het bereik van sancties van het Verenigd Koninkrijk en de G7", maakte het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.
De in Zaandam geboren Troost maakte het volgens de Britse regering via zijn bedrijf onder andere mogelijk om onder het prijsplafond uit te komen dat de landen van de G7 hebben ingevoerd voor Russische olie.
De onderneming van Troost kondigt aan in beroep te gaan tegen de "ondoordachte en incorrecte maatregel" van de Britse regering. "Paramount SA heeft altijd in lijn met alle geldende wetten en regelgeving gehandeld", reageert een woordvoerder voor Troost en het handelsbedrijf.
Prijsplafond
Het prijsplafond voor de handel in Russische olie was een van de vergeldingsmaatregelen voor de inval in Oekraïne. Om te voorkomen dat olie-inkomsten de Russische oorlogskas te veel spekken, is het westerse rederijen, verzekeringsmaatschappijen of andere dienstverleners verboden mee te werken aan de verkoop van Russische olie boven een bepaalde prijs. Dat moet ook de handel in olie raken tussen Rusland en landen die geen boycot van olie uit dat land hebben afgekondigd.
De Britten bevriezen nu eventuele bezittingen van Troost in het Verenigd Koninkrijk. Ook mag hij het land niet in. Daarnaast is het voortaan verboden om hem trustdiensten te verlenen, zoals het oprichten van brievenbusfirma's of het optreden als bestuurder van een van Troosts ondernemingen.
Het bedrijf van Troost, Paramount, is gevestigd in de Zwitserse stad Genève. Op de eigen site stelt de onderneming betaalbare energie- en landbouwproducten aan Afrika te willen leveren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP is niet alleen gestopt met beleggen in autofabrikant Tesla, maar heeft ook zijn belangen in Google-moederbedrijf Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms verkocht. Dat heeft bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen gezegd in een interview met Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - OPEC+ overweegt om de geplande verhoging van de olieproductie opnieuw uit te stellen. Dat hebben afgevaardigden van het oliekartel tegen persbureau Bloomberg gezegd. Het zou de vierde keer zijn dat de alliantie onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland de plannen om de olieproductie weer op te schroeven, uitstelt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV-voorzitter Tuur Elzinga heeft bij een landelijke staking van personeel van de vakbond erkend dat er van alles mis is binnen de bond. "Ik voel me inderdaad al een behoorlijke tijd manager shitshow. Ik ben er niet trots op, ik ben er niet blij mee. We gaan daar samen keihard mee aan de slag om deze shitshow ook weer opgeruimd te krijgen", zei de voorzitter van 's lands grootste vakbond maandag.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese webwinkel Shein staat onder druk om zijn waardering te verlagen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens investeerders is een aanpassing van de waarde nodig om de beoogde beursgang in het Verenigd Koninkrijk rond te krijgen. Shein reageerde niet direct op een verzoek om commentaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden FNV-medewerkers hebben maandag het werk neergelegd tijdens een staking bij de eigen vakbond. Ongeveer vierhonderd mensen hebben zich met hesjes en protestborden bij het centrale vakbondshuis in Utrecht verzameld, ziet een ANP-verslaggever. FNV Personeel, dat de belangen van het eigen personeel behartigt, had de staking aangekondigd na onrust binnen de bond en zorgen over de sociale veiligheid.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een ontmoeting gehad met Jack Ma, de in ongenade gevallen medeoprichter van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, en andere vooraanstaande ondernemers uit het Aziatische land. Volgens internationale media wijst Ma's aanwezigheid op een mogelijke publieke rehabilitatie van de zakenman.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prosus ging maandag verder omhoog op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder profiteerde opnieuw van een sterke koersstijging van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarin Prosus een groot belang heeft, steeg naar het hoogste koersniveau sinds 2021 nadat het bedrijf aankondigde het Chinese AI-programma DeepSeek te gaan gebruiken voor zijn sociale mediaplatform en chatapp WeChat. Prosus klom ruim 2 procent. Vrijdag won het aandeel al bijna 5 procent dankzij een stevige opmars van Tencent.
5 uur geleden