Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander moet Surinaamse luchtvaartmaatschappij uit slop halen

Nederlander moet Surinaamse luchtvaartmaatschappij uit slop halen

PARAMARIBO (ANP) - De Nederlander Paul de Haan is door de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) aangetrokken om het noodlijdende bedrijf uit de problemen te halen. Dat heeft de Surinaamse minister Albert Jubithana van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) vrijdag bevestigd tegen het ANP.

De Haan is sinds december vorig jaar al als adviseur betrokken bij het interim managementteam dat een reddingsplan voor de SLM moet opstellen. Vrijdag werd bekendgemaakt dat De Haan als directeur van de luchtvaartmaatschappij is aangesteld. Hoewel Jubithana de Nederlander zelf nog niet heeft gesproken, is hij ervan overtuigd dat De Haan de capaciteiten heeft om samen met het SLM-team de maatschappij gezond te maken.

De Haan en zijn mensen hebben de opdracht gekregen een plan te maken hoe de SLM zo snel mogelijk weer gezond kan worden. Behalve het zoeken van nieuwe manieren om geld te verdienen, zal er binnen het bedrijf ook een grote cultuuromslag plaats moeten vinden. "Het gaat in eerste instantie om goed en behoorlijk bestuur. Dat is nodig om rendement te behalen. Het betekent ook dat het afgelopen moet zijn met politieke bemoeienis in de bedrijfsvoering en privileges", aldus Jubithana.

Het verlies is het afgelopen jaar snel groter geworden als gevolg van de coronacrisis. Dat werd vooral veroorzaakt doordat toeristen en Surinamers die in Nederland wonen niet naar Suriname konden komen. In november maakte president Chan Santokhi bekend dat het bedrijf een schuld van omgerekend 63 miljoen euro heeft. De laatste keer dat de SLM winst maakte was in 2006.

Meer uit Financieel

Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

39 minuten geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

2 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

12 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

13 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

14 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

16 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

16 uur geleden