Nederlander moet Surinaamse luchtvaartmaatschappij uit slop halen
PARAMARIBO (ANP) - De Nederlander Paul de Haan is door de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) aangetrokken om het noodlijdende bedrijf uit de problemen te halen. Dat heeft de Surinaamse minister Albert Jubithana van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) vrijdag bevestigd tegen het ANP.
De Haan is sinds december vorig jaar al als adviseur betrokken bij het interim managementteam dat een reddingsplan voor de SLM moet opstellen. Vrijdag werd bekendgemaakt dat De Haan als directeur van de luchtvaartmaatschappij is aangesteld. Hoewel Jubithana de Nederlander zelf nog niet heeft gesproken, is hij ervan overtuigd dat De Haan de capaciteiten heeft om samen met het SLM-team de maatschappij gezond te maken.
De Haan en zijn mensen hebben de opdracht gekregen een plan te maken hoe de SLM zo snel mogelijk weer gezond kan worden. Behalve het zoeken van nieuwe manieren om geld te verdienen, zal er binnen het bedrijf ook een grote cultuuromslag plaats moeten vinden. "Het gaat in eerste instantie om goed en behoorlijk bestuur. Dat is nodig om rendement te behalen. Het betekent ook dat het afgelopen moet zijn met politieke bemoeienis in de bedrijfsvoering en privileges", aldus Jubithana.
Het verlies is het afgelopen jaar snel groter geworden als gevolg van de coronacrisis. Dat werd vooral veroorzaakt doordat toeristen en Surinamers die in Nederland wonen niet naar Suriname konden komen. In november maakte president Chan Santokhi bekend dat het bedrijf een schuld van omgerekend 63 miljoen euro heeft. De laatste keer dat de SLM winst maakte was in 2006.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
7 uur geleden