Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland veroordeelt dodelijke aanval op school in Gaza

Nederland veroordeelt dodelijke aanval op school in Gaza

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken heeft de dodelijke Israëlische aanval op een school in de Gazastrook veroordeeld. In een post op X zegt hij: "De rampzalige beelden van de Gazastrook vanmorgen onderstrepen het belang van het initiatief voor een staakt-het-vuren van de VS, Egypte en Qatar. De humanitaire situatie is treurig en de gijzelaars moeten worden vrijgelaten. Nederland herhaalt de oproep om zo snel mogelijk tot een akkoord te komen."

Eerder sprak EU-buitenlandchef Josep Borrell al een veroordeling uit. Hij schrijft op X dat in de laatste weken tien scholen zijn getroffen. "Er is geen rechtvaardiging voor deze afslachtingen", aldus Borrell. "Wij zijn ontsteld door het verschrikkelijke dodental."

In de school verbleven mensen die zijn ontheemd als gevolg van de oorlog tussen Hamas en Israël. Bij de jongste aanval zijn volgens Hamas 93 doden gevallen. Volgens Israël zaten er zo'n twintig strijders van Hamas en Islamitische Jihad in het gebouw dat is beschoten.

Wapenstilstand

Veldkamp en Borrell pleiten voor een wapenstilstand in de Gazastrook. De buitenlandchef van de EU noemt dat "de enige manier" om nieuwe burgerdoden te voorkomen en de vrijlating van gijzelaars zeker te stellen.

De VN-rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, beschuldigt Israël na de aanval op de school van genocide. "Gaza: In het grootste en schandaligste concentratiekamp van de 21e eeuw, pleegt Israël genocide op de Palestijnen, één wijk per keer, één ziekenhuis per keer, één school per keer, één vluchtelingenkamp per keer, één 'veilige zone' per keer. Met Amerikaanse en Europese wapens. En onder onverschilligheid van alle 'beschaafde landen'."

Meer uit Politiek

Groep Markuszower begint nieuwe partij, Verdonk sluit zich aan

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.

9 uur geleden
Experts zeer kritisch over bezuiniging van kabinet op bijstand

DEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.

10 uur geleden
Meerderheid asielwetten in geding, D66 tegen novelle en wetten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.

10 uur geleden
Herbert over energiepakket: niemand denkt dat het nu klaar is

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.

14 uur geleden
GL-PvdA vindt energiepakket onvoldoende, kondigt plannen aan

DEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."

14 uur geleden
Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

17 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

18 uur geleden