Nederland veroordeelt dodelijke aanval op school in Gaza
DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken heeft de dodelijke Israëlische aanval op een school in de Gazastrook veroordeeld. In een post op X zegt hij: "De rampzalige beelden van de Gazastrook vanmorgen onderstrepen het belang van het initiatief voor een staakt-het-vuren van de VS, Egypte en Qatar. De humanitaire situatie is treurig en de gijzelaars moeten worden vrijgelaten. Nederland herhaalt de oproep om zo snel mogelijk tot een akkoord te komen."
Eerder sprak EU-buitenlandchef Josep Borrell al een veroordeling uit. Hij schrijft op X dat in de laatste weken tien scholen zijn getroffen. "Er is geen rechtvaardiging voor deze afslachtingen", aldus Borrell. "Wij zijn ontsteld door het verschrikkelijke dodental."
In de school verbleven mensen die zijn ontheemd als gevolg van de oorlog tussen Hamas en Israël. Bij de jongste aanval zijn volgens Hamas 93 doden gevallen. Volgens Israël zaten er zo'n twintig strijders van Hamas en Islamitische Jihad in het gebouw dat is beschoten.
Wapenstilstand
Veldkamp en Borrell pleiten voor een wapenstilstand in de Gazastrook. De buitenlandchef van de EU noemt dat "de enige manier" om nieuwe burgerdoden te voorkomen en de vrijlating van gijzelaars zeker te stellen.
De VN-rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, beschuldigt Israël na de aanval op de school van genocide. "Gaza: In het grootste en schandaligste concentratiekamp van de 21e eeuw, pleegt Israël genocide op de Palestijnen, één wijk per keer, één ziekenhuis per keer, één school per keer, één vluchtelingenkamp per keer, één 'veilige zone' per keer. Met Amerikaanse en Europese wapens. En onder onverschilligheid van alle 'beschaafde landen'."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
19 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden