Nederland telt volgens KVK steeds meer lifecoaches
UTRECHT (ANP) - Het aantal lifecoaches is de laatste jaren enorm toegenomen in Nederland. De Kamer van Koophandel (KVK) meldt dat het aantal mensen dat als leefstijlcoach is ingeschreven de laatste acht jaar ruim is vertienvoudigd. Een lifecoach is iemand die mensen begeleidt bij het bereiken van persoonlijke doelen.
Op 1 januari 2013 waren 478 mensen ingeschreven als lifecoach bij de KVK. Op 1 november van dit jaar waren dat er 5071. De meesten bevinden zich in de Randstad en voornamelijk in Amsterdam en Utrecht. In beide steden zijn bijna vijfhonderd lifecoaches actief. Ruim twee op de drie is vrouw.
"Ook wij zien dat zowel de vraag als het aanbod van coaches sterkt toeneemt", zegt bestuurslid Miriam Oude Wolbers van branchevereniging Nederlandse Orde van Beroepscoaches in een toelichting. Volgens haar wordt het steeds moeilijker voor mensen om de juiste coach te vinden omdat het geen beschermd beroep is. "Goed om je in ieder geval te verdiepen in de achtergrond, genoten coachopleiding en certificering van je coach", aldus Oude Wolbers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
1 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
4 uur geleden