Nederland telt volgens KVK steeds meer lifecoaches
UTRECHT (ANP) - Het aantal lifecoaches is de laatste jaren enorm toegenomen in Nederland. De Kamer van Koophandel (KVK) meldt dat het aantal mensen dat als leefstijlcoach is ingeschreven de laatste acht jaar ruim is vertienvoudigd. Een lifecoach is iemand die mensen begeleidt bij het bereiken van persoonlijke doelen.
Op 1 januari 2013 waren 478 mensen ingeschreven als lifecoach bij de KVK. Op 1 november van dit jaar waren dat er 5071. De meesten bevinden zich in de Randstad en voornamelijk in Amsterdam en Utrecht. In beide steden zijn bijna vijfhonderd lifecoaches actief. Ruim twee op de drie is vrouw.
"Ook wij zien dat zowel de vraag als het aanbod van coaches sterkt toeneemt", zegt bestuurslid Miriam Oude Wolbers van branchevereniging Nederlandse Orde van Beroepscoaches in een toelichting. Volgens haar wordt het steeds moeilijker voor mensen om de juiste coach te vinden omdat het geen beschermd beroep is. "Goed om je in ieder geval te verdiepen in de achtergrond, genoten coachopleiding en certificering van je coach", aldus Oude Wolbers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
10 uur geleden