Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland steunt onderzoek naar geweld Israël en Hamas

Nederland steunt onderzoek naar geweld Israël en Hamas

DEN HAAG (ANP) - Nederland zal een "gebalanceerd" onderzoek van de VN-Mensenrechtenraad naar het recente geweld tussen Israël en de Palestijnse Hamas steunen. Dat zei demissionair minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken donderdag in de Tweede Kamer.

Een deel van de partijen pleitte in het debat voor een breed onderzoek naar de escalatie van de strijd. Daardoor zijn al meer dan tweehonderd Palestijnen omgekomen en twaalf mensen in Israël. Hamas vuurde vanuit Gaza duizenden raketten af op Israël. Dat land bombardeerde de Gazastrook.

De resolutie die het onderzoek mogelijk moet maken, komt mogelijk volgende week in stemming in het VN-orgaan. Blok vindt het heel belangrijk dat het geen eenzijdige resolutie is waarin het alleen om Israël draait. Dat is in het verleden nogal eens voorgekomen in de Mensenrechtenraad.

Mensenrechtenschendingen

Blok gaat "heel zorgvuldig" met gelijkgezinde landen naar de resolutie kijken. Ook zou het onderzoek iets moeten toevoegen aan de naspeuringen van het Internationaal Strafhof (ICC) naar mensenrechtenschendingen in Palestijnse gebieden. Het ICC heeft gezegd ook het huidige geweld in zijn onderzoek mee te nemen.

Het kabinet vindt dat er zo snel mogelijk een staakt-het-vuren moet komen. Daarna moeten Israël en de Palestijnen weer om tafel gaan zitten en gaan onderhandelen over vrede. Blok ziet daarbij vooral een rol weggelegd voor de Europese Unie. Dat willen betrokken landen in de regio ook, aldus de bewindsman.

Meer uit Binnenland

Russische hackers azen op chataccounts hoogwaardigheidsbekleders

DEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.

46 minuten geleden
Jean-Michel Jarre eregast op jubileumeditie Amsterdam Dance Event

AMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.

1 uur geleden
Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

3 uur geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

3 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

7 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

13 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

15 uur geleden