Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland steunt onderzoek naar geweld Israël en Hamas

Nederland steunt onderzoek naar geweld Israël en Hamas

DEN HAAG (ANP) - Nederland zal een "gebalanceerd" onderzoek van de VN-Mensenrechtenraad naar het recente geweld tussen Israël en de Palestijnse Hamas steunen. Dat zei demissionair minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken donderdag in de Tweede Kamer.

Een deel van de partijen pleitte in het debat voor een breed onderzoek naar de escalatie van de strijd. Daardoor zijn al meer dan tweehonderd Palestijnen omgekomen en twaalf mensen in Israël. Hamas vuurde vanuit Gaza duizenden raketten af op Israël. Dat land bombardeerde de Gazastrook.

De resolutie die het onderzoek mogelijk moet maken, komt mogelijk volgende week in stemming in het VN-orgaan. Blok vindt het heel belangrijk dat het geen eenzijdige resolutie is waarin het alleen om Israël draait. Dat is in het verleden nogal eens voorgekomen in de Mensenrechtenraad.

Mensenrechtenschendingen

Blok gaat "heel zorgvuldig" met gelijkgezinde landen naar de resolutie kijken. Ook zou het onderzoek iets moeten toevoegen aan de naspeuringen van het Internationaal Strafhof (ICC) naar mensenrechtenschendingen in Palestijnse gebieden. Het ICC heeft gezegd ook het huidige geweld in zijn onderzoek mee te nemen.

Het kabinet vindt dat er zo snel mogelijk een staakt-het-vuren moet komen. Daarna moeten Israël en de Palestijnen weer om tafel gaan zitten en gaan onderhandelen over vrede. Blok ziet daarbij vooral een rol weggelegd voor de Europese Unie. Dat willen betrokken landen in de regio ook, aldus de bewindsman.

Meer uit Binnenland

Hof veroordeelt 81-jarige tot 18 jaar cel voor moord Kinderdijk

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.

27 minuten geleden
Kankermedicijn komende maanden beperkt beschikbaar

UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.

1 uur geleden
Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

2 uur geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

4 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

5 uur geleden