Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland steekt ruim 170 miljoen in akkoord over bossen

Nederland steekt ruim 170 miljoen in akkoord over bossen

DEN HAAG (ANP) - De toezeggingen die Nederland op de VN-klimaattop in Schotland heeft gedaan om ontbossing en verschraling van grond tegen te gaan, kosten naar verwachting ten minste 170 miljoen euro. Nederland heeft de Global Forest Finance Pledge getekend, waarin onder meer staat dat ontbossing vanaf 2030 gestopt moet zijn.

Nederland heeft samen met zo'n honderd andere landen 12 miljard dollar (omgerekend ruim 10 miljard euro) toegezegd voor het akkoord. Het geld kan tot en met 2025 gebruikt worden om te voorkomen dat bossen gekapt worden, om behoud van biodiversiteit te ondersteunen en om mensen bij te staan die van de bossen afhankelijk zijn. In het akkoord staat ook dat de voedselketen duurzamer gemaakt moet worden. De productie van voedsel en andere landbouwproducten is een belangrijke oorzaak van ontbossing.

Ook Nederland draagt via de productie van voedsel bij aan ontbossing, erkent het kabinet al langer. Daarom had het demissionaire kabinet ook al aangekondigd het programma te steunen om de wereldwijde ontbossing vanaf 2030 te stoppen. Op welke manier het kabinet concreet zal bijdragen aan de Global Forest Finance Pledge wordt nog nader uitgewerkt, laat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit weten.

Meer uit Binnenland

Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten.

2 minuten geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

25 minuten geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

29 minuten geleden
Platform ziet opmars christelijk nationalisme bij extreemrechts

AMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).

31 minuten geleden
Jetten spreekt desgevraagd over een asielcrisis

DEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.

41 minuten geleden
Eis: cel voor belagen politie met vuurwerk bij rellen IJsselstein

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien maanden celstraf geëist tegen twee mannen uit IJsselstein voor hun rol in het bestoken van agenten met vuurwerk. Dat gebeurde begin mei tijdens rellen over de komst van een asielzoekerscentrum in de Utrechtse plaats. Voor de jongste verdachte eiste het OM dat vier van de tien maanden voorwaardelijk zouden worden opgelegd.

50 minuten geleden
Journalist en cameraman De Marker weer terug in Nederland

HILVERSUM (ANP) - Journalist Gijs Sanders en zijn cameraman zijn weer in Nederland. Volgens het journalistieke platform De Marker gaat het "naar omstandigheden goed met hen". De twee deden verslag van de Global Sumud Flotilla, maar werden door Israël op internationale wateren opgepakt. Donderdag vlogen ze naar Turkije, voordat ze vrijdag weer naar Nederland gingen.

55 minuten geleden