Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland nog een week langer rood op coronakaart van Europa

Nederland nog een week langer rood op coronakaart van Europa

SOLNA (ANP) - Het aantal coronagevallen daalt momenteel vrijwel overal in Nederland, maar het is nog niet genoeg voor een andere kleur op de coronakaart van Europa. Het hele land is ook de komende week rood. Dat komt doordat zo'n 5 procent van alle uitgevoerde tests positief is. Als de daling doorzet, zou een verlaging van de waarschuwingskleur binnenkort in beeld kunnen komen.

Het Europese ECDC publiceert de kaart elke donderdag. De dienst kijkt naar het aantal vastgestelde besmettingen en het percentage positieve tests in de twee vorige kalenderweken. De kaart heeft vier kleuren. Van laag naar hoog zijn dat groen, oranje, rood en donkerrood.

Friesland heeft Flevoland ingehaald en is nu de grootste brandhaard van het land geworden. In de afgelopen twee weken zijn meer dan 1800 Friezen positief getest, omgerekend 277 op elke 100.000 mensen. Dat is 9 procent meer dan op de kaart van vorige week. In Limburg en Zeeland is een lichte stijging te zien en in Drenthe blijft het aantal positieve tests gelijk. In de rest van het land daalt het aantal nieuwe gevallen ten opzichte van de vorige berekening. In Flevoland en Overijssel is de afname het grootst met ruim 9 procent.

Landen gebruiken de kaart van het ECDC om hun beleid te bepalen. Toen Nederland in juli donkerrood werd, was dat voor landen als Duitsland en Frankrijk aanleiding om strengere regels in te voeren voor Nederlanders die de grens wilden passeren.

Meer uit Binnenland

Yeşilgöz: Wiegel kon politiek voor iedereen begrijpelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Hans Wiegel wist zijn politieke standpunten zo helder te maken dat iedereen ze begreep, aldus VVD-leider Dilan Yeşilgöz in reactie op het overlijden van Wiegel op 83-jarige leeftijd. "Wiegel wist politiek als geen ander begrijpelijk te maken en de vertaling te maken naar wat politieke beslissingen betekenden voor mensen thuis. Nooit nodeloos ingewikkeld, nooit uit de hoogte."

23 minuten geleden
Opnieuw aanhouding in grote fraudezaak met 130 gedupeerden

DEN HAAG (ANP) - Een man (43) is aangehouden in een grote fraudezaak met al meer dan 130 gedupeerden. Hij wordt ervan verdacht de oplichtingspraktijken van een eerder gearresteerde verdachte te hebben overgenomen. De politie onderzoekt nog wat zijn rol precies was in deze zaak.

54 minuten geleden
Medewerkers zorginstelling Bodegraven filmden vernederen bewoners

BODEGRAVEN (ANP) - Zes medewerkers van een zorginstelling voor mensen met een ernstige verstandelijke beperking hebben hun cliënten vernederd, daarvan beelden gemaakt en die met elkaar gedeeld in een besloten groep op Snapchat. De filmpjes zijn gemaakt op een groep in woonlocatie De Akker in het Zuid-Hollandse Bodegraven. De reformatorische zorgorganisatie Sirjon, hun werkgever, laat dinsdag weten dat de medewerkers onmiddellijk geschorst zijn.

1 uur geleden
Voormalig VVD-leider en vicepremier Hans Wiegel overleden

DEN HAAG (ANP) - De voormalige VVD-leider en vicepremier Hans Wiegel is op 83-jarige leeftijd overleden, bevestigt zijn familie na berichtgeving van De Telegraaf. "We zijn trots op wie hij was en wat hij voor velen heeft betekend. Voor ons is hij de liefste vader die we hadden kunnen wensen", laten zij weten.

1 uur geleden
Ieren: eis Nederland tot onderzoek Israël ook zonder meerderheid

BRUSSEL (ANP) - De Ierse staatsminister Neale Richmond vindt dat het door Nederland geëiste onderzoek naar Israël er ook zonder steun van een meerderheid van de EU moet komen. "Wij steunen absoluut het Nederlandse initiatief", zei Richmond voor het begin van een vergadering van de EU-ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Onderwijsorganisaties voeren actie tegen schrappen kansenregeling

UTRECHT (ANP) - Onderwijsorganisaties voeren komende tijd actie tegen de nieuwe bezuinigingen door het kabinet. Ze pleiten onder meer voor behoud van de Onderwijskansenregeling, die bestaat om de meest kwetsbare leerlingen extra te ondersteunen. Het kabinet wil de regeling wegbezuinigen, wat uiteindelijk 177 miljoen euro moet besparen.

1 uur geleden
Scheidend BBB-senator: inhoudelijke bezwaren al eerder aangekaart

DEN HAAG (ANP) - Scheidend BBB-senator Eric Kemperman heeft het verschil van mening met zijn partij al eerder intern gemeld. Dat verklaart het Eerste Kamerlid aan het ANP. Met die inhoudelijke bezwaren is wat Kemperman betreft te weinig gedaan, wat leidde tot zijn besluit om de partij te verlaten en zijn zetel mee te nemen.

2 uur geleden