Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland mist podium bij gemengde ploegentijdrit op EK wielrennen

Nederland mist podium bij gemengde ploegentijdrit op EK wielrennen

EMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.

Op het onderdeel, internationaal mixed team relay geheten, komen eerst drie mannen in actie. Wanneer twee van hen de finish hebben gepasseerd vertrekken drie vrouwen. De tijd van de tweede renster die de finish passeert telt.

Het goud was voor de Franse ploeg die uitkwam op een tijd van 44 minuten en 23 seconden. Italië was 4 seconden minder snel en pakte het zilver. Duitsland volgde op 22 seconden van de winnaars.

Fransen

Bij de Fransen waren het de vrouwen die uitblonken. Audrey Cordon-Ragot, Cédrine Kerbaol en Juliette Labous moesten in hun rondgang 20 seconden goedmaken. "We wisten dat we een sterke ploeg vrouwen hadden. Maar dat zij meer dan 20 seconden pakken op Italië is ronduit indrukwekkend", zei Benjamin Thomas, met name bekend als baanrenner. "Als mannen moesten wij gewoon proberen de vrouwen vanuit de best mogelijke positie te laten vertrekken."

De Fransen waren eerder in Glasgow al dicht bij de wereldtitel, maar verloren daar nipt van Zwitserland. Dat land kwam er in Emmen niet aan te pas, met name omdat Stefan Küng, een van de gangmakers, door een val woensdag in de individuele tijdrit niet meedeed.

Achterstand op Duitsland

De Nederlandse mannen hadden halverwege een achterstand van ruim 2 seconden op Duitsland, waarna de vrouwen er niet in slaagden dat gat te dichten. Van Anrooij moest enkele kilometers voor het einde haar teamgenoten laten gaan. Markus was redelijk tevreden, zeker na haar moeizame optreden woensdag op de individuele tijdrit. "Voor mijn gevoel hebben we niets laten liggen", zei ze bij de NOS. "Het was jammer dat Shirin op het laatst moest afhaken. We zitten er best dichtbij. Ik reed beter dan woensdag. Dat is best zuur, want ik had het daar willen laten zien." Met name twee valpartijen in de Simac Ladies Tour hadden haar vorm aangetast.

De vrouwen komen zaterdag weer in actie in de wegwedstrijd op en rond de VAM-berg. De mannen zijn zondag aan de beurt.

Meer uit Sport

Waterpolosters beginnen WK met ruime zege op Argentinië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.

2 uur geleden
Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

12 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

13 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

15 uur geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

15 uur geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

17 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

17 uur geleden