Nederland mist podium bij gemengde ploegentijdrit op EK wielrennen
EMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.
Op het onderdeel, internationaal mixed team relay geheten, komen eerst drie mannen in actie. Wanneer twee van hen de finish hebben gepasseerd vertrekken drie vrouwen. De tijd van de tweede renster die de finish passeert telt.
Het goud was voor de Franse ploeg die uitkwam op een tijd van 44 minuten en 23 seconden. Italië was 4 seconden minder snel en pakte het zilver. Duitsland volgde op 22 seconden van de winnaars.
Fransen
Bij de Fransen waren het de vrouwen die uitblonken. Audrey Cordon-Ragot, Cédrine Kerbaol en Juliette Labous moesten in hun rondgang 20 seconden goedmaken. "We wisten dat we een sterke ploeg vrouwen hadden. Maar dat zij meer dan 20 seconden pakken op Italië is ronduit indrukwekkend", zei Benjamin Thomas, met name bekend als baanrenner. "Als mannen moesten wij gewoon proberen de vrouwen vanuit de best mogelijke positie te laten vertrekken."
De Fransen waren eerder in Glasgow al dicht bij de wereldtitel, maar verloren daar nipt van Zwitserland. Dat land kwam er in Emmen niet aan te pas, met name omdat Stefan Küng, een van de gangmakers, door een val woensdag in de individuele tijdrit niet meedeed.
Achterstand op Duitsland
De Nederlandse mannen hadden halverwege een achterstand van ruim 2 seconden op Duitsland, waarna de vrouwen er niet in slaagden dat gat te dichten. Van Anrooij moest enkele kilometers voor het einde haar teamgenoten laten gaan. Markus was redelijk tevreden, zeker na haar moeizame optreden woensdag op de individuele tijdrit. "Voor mijn gevoel hebben we niets laten liggen", zei ze bij de NOS. "Het was jammer dat Shirin op het laatst moest afhaken. We zitten er best dichtbij. Ik reed beter dan woensdag. Dat is best zuur, want ik had het daar willen laten zien." Met name twee valpartijen in de Simac Ladies Tour hadden haar vorm aangetast.
De vrouwen komen zaterdag weer in actie in de wegwedstrijd op en rond de VAM-berg. De mannen zijn zondag aan de beurt.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
4 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden