Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in ‘milde’ lockdown: Horeca om 20.00 uur dicht en evenementen alleen mét zitplaats

Nederland in ‘milde’ lockdown: Horeca om 20.00 uur dicht en evenementen alleen mét zitplaats

THOLEN - Nederland gaat vanaf zaterdag 13 november om 18.00 uur voor drie weken in ‘milde’ lockdown. Dat hebben demissionair premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge vrijdagavond bekendgemaakt. Horeca moet om 20.00 uur de deuren sluiten en niet-essentiële winkels moeten om 18.00 uur dicht.

“De druk op de zorg is extreem hoog”, stelde Rutte. “Operaties moeten worden uitgesteld, soms al voor de tweede of derde keer. Het is zo hoog, dat het OMT adviseert om op de kortst mogelijke termijn het aantal contacten en daarmee de besmettingen terug te dringen.” En daarom komt er een milde lockdown. 

Vanaf vandaag geldt meteen het advies om maximaal vier bezoekers thuis uit te nodigen. Daarnaast wordt iedereen opgeroepen om weer thuis te werken, tenzij het écht niet anders kan. “Maar alleen met basisregels en adviezen zijn we er nog niet”, stelde Rutte. Daarom wordt ook weer de 1,5 meter afstand verplicht gesteld op die plekken waar geen coronatoegangsbewijs verplicht is. Wanneer er geen coronatoegangsbewijs verplicht is geldt ook een mondkapjesplicht.

Vanaf morgen, zaterdag, moeten horeca en essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisterijen, om 20.00 uur de deuren sluiten. Dat is een uur later dan in eerste instantie was uitgelekt. Voor andere (niet-essentiële) winkels geldt een sluitingstijd van 18.00 uur tot 06.00 uur. Evenementen kunnen plaatsvinden tot 18.00 uur met een coronatoegangsbewijs én een vaste zitplaats. En met een maximum van 1250 personen per ruimte. Deze verplichte sluitingstijd geldt niet voor kunst- en cultuurvoorstellingen in bijvoorbeeld bioscopen, theaters en concertzalen. 

Het kabinet heeft besloten om niets te veranderen aan de doorstroomevenementen, zoals een kermis óf de Sinterklaasintocht. Dit mag dus gewoon doorgaan met de huidige maatregelen. Ook sportwedstrijden mogen doorgaan, maar zonder publiek op de tribunes. Dat geldt zowel voor professionele als amateurwedstrijden. De wedstrijd Nederland-Noorwegen wordt dan ook zonder publiek gespeeld.

Voor het MBO, HBO en universiteiten geldt een maximale groepsgrootte per zelfstandige ruimte (excl. personeel) van 75 personen. Dit geldt niet voor ruimten gebruikt voor tentamens en examens.

“We denken nu dat dit voor drie weken nodig zal zijn”, stelt Rutte. “Daarna willen we het virus vertragen, met andere en nieuwe maatregelen. Denk aan verdere uitbreiding van het coronatoegangsbewijs bij bijvoorbeeld detailhandel en voor dierentuinen en pretparken.” Daarnaast wordt het mogelijk gemaakt om het coronatoegangsbewijs ook op de werkvloer te vragen. Deze wetsvoorstellen zijn vorige week al aangekondigd. Daar komt een nieuw wetsvoorstel bij. Het wordt voor ondernemers mogelijk gemaakt om straks te kiezen tussen 3G (gevaccineerd, genezen of getest) met een verplichte vaste zitplaats of 2G (gevaccineerd of genezen) zonder vaste zitplaats. Dit wetsvoorstel wordt zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer gestuurd.

Op 3 december wordt een nieuwe persconferentie gehouden. 

Meer uit Tholen

Is de gemeente Tholen goed voorbereid op een ramp of crisis? SGP stelt vragen

THOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.

1 uur geleden
Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

6 uur geleden
Verkeer richting Middelburg opgelet: Deel A58 in april tien dagen volledig afgesloten

ZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

10 uur geleden
Generaties halen herinneringen op bij reünie 100-jarige Eben-Haëzerschool [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als Thoolse basisschool honderd jaar een begrip bent in de samenleving, is het niet gek dat het op de reünie een weerzien van oude bekenden is. In de lokalen en gangen van de Eben-Haëzerschool was het dan ook vooral: 'Hé, hoi, wat leuk! Dat is echt jaren geleden dat ik je heb gezien of gesproken.' Extra bijzonder is het feit dat maandagmorgen om stipt half acht wordt gestart met de sloop van het pand waar de basisschool de langste periode gevestigd is geweest.

1 dag geleden
Bravis heeft sinds de coronapandemie bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord

WEST-BRABANT/THOLEN - Thuismeten is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de zorg bij Bravis. Wat begon als een oplossing tijdens de coronapandemie, is inmiddels een vaste werkwijze geworden. Sinds de start zijn bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord via digitale metingen.

1 dag geleden
Lezersfoto van de week is gemaakt door Cees van ‘t Hof: ‘Kruittoren in Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Ambulancepost Poortvliet krijgt driemaal daags een extra ambulance

POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.

2 dagen geleden