Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in ‘milde’ lockdown: Horeca om 20.00 uur dicht en evenementen alleen mét zitplaats

Nederland in ‘milde’ lockdown: Horeca om 20.00 uur dicht en evenementen alleen mét zitplaats

THOLEN - Nederland gaat vanaf zaterdag 13 november om 18.00 uur voor drie weken in ‘milde’ lockdown. Dat hebben demissionair premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge vrijdagavond bekendgemaakt. Horeca moet om 20.00 uur de deuren sluiten en niet-essentiële winkels moeten om 18.00 uur dicht.

“De druk op de zorg is extreem hoog”, stelde Rutte. “Operaties moeten worden uitgesteld, soms al voor de tweede of derde keer. Het is zo hoog, dat het OMT adviseert om op de kortst mogelijke termijn het aantal contacten en daarmee de besmettingen terug te dringen.” En daarom komt er een milde lockdown. 

Vanaf vandaag geldt meteen het advies om maximaal vier bezoekers thuis uit te nodigen. Daarnaast wordt iedereen opgeroepen om weer thuis te werken, tenzij het écht niet anders kan. “Maar alleen met basisregels en adviezen zijn we er nog niet”, stelde Rutte. Daarom wordt ook weer de 1,5 meter afstand verplicht gesteld op die plekken waar geen coronatoegangsbewijs verplicht is. Wanneer er geen coronatoegangsbewijs verplicht is geldt ook een mondkapjesplicht.

Vanaf morgen, zaterdag, moeten horeca en essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisterijen, om 20.00 uur de deuren sluiten. Dat is een uur later dan in eerste instantie was uitgelekt. Voor andere (niet-essentiële) winkels geldt een sluitingstijd van 18.00 uur tot 06.00 uur. Evenementen kunnen plaatsvinden tot 18.00 uur met een coronatoegangsbewijs én een vaste zitplaats. En met een maximum van 1250 personen per ruimte. Deze verplichte sluitingstijd geldt niet voor kunst- en cultuurvoorstellingen in bijvoorbeeld bioscopen, theaters en concertzalen. 

Het kabinet heeft besloten om niets te veranderen aan de doorstroomevenementen, zoals een kermis óf de Sinterklaasintocht. Dit mag dus gewoon doorgaan met de huidige maatregelen. Ook sportwedstrijden mogen doorgaan, maar zonder publiek op de tribunes. Dat geldt zowel voor professionele als amateurwedstrijden. De wedstrijd Nederland-Noorwegen wordt dan ook zonder publiek gespeeld.

Voor het MBO, HBO en universiteiten geldt een maximale groepsgrootte per zelfstandige ruimte (excl. personeel) van 75 personen. Dit geldt niet voor ruimten gebruikt voor tentamens en examens.

“We denken nu dat dit voor drie weken nodig zal zijn”, stelt Rutte. “Daarna willen we het virus vertragen, met andere en nieuwe maatregelen. Denk aan verdere uitbreiding van het coronatoegangsbewijs bij bijvoorbeeld detailhandel en voor dierentuinen en pretparken.” Daarnaast wordt het mogelijk gemaakt om het coronatoegangsbewijs ook op de werkvloer te vragen. Deze wetsvoorstellen zijn vorige week al aangekondigd. Daar komt een nieuw wetsvoorstel bij. Het wordt voor ondernemers mogelijk gemaakt om straks te kiezen tussen 3G (gevaccineerd, genezen of getest) met een verplichte vaste zitplaats of 2G (gevaccineerd of genezen) zonder vaste zitplaats. Dit wetsvoorstel wordt zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer gestuurd.

Op 3 december wordt een nieuwe persconferentie gehouden. 

Meer uit Tholen

WHS klimt naar vierde plek, Tholense Boys valt om in tweede helft [SPEELRONDE 14/16]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.

6 uur geleden
Deze kleine klas van Het Kompas strijdt tegen textielafval: ‘We gaan eerste worden!’

ANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint. 

10 uur geleden
Druk op woningmarkt Tholen is afgelopen vier jaar verder afgenomen

THOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.

14 uur geleden
Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

1 dag geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

1 dag geleden
Vrouw komt met auto in sloot terecht in Tholen, hulpdiensten naar verkeerde straat

THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.

1 dag geleden
Thoolse college volgt uitgebreide procedure voor huisvesting arbeidsmigranten

THOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

2 dagen geleden