Nederland in ‘milde’ lockdown: Horeca om 20.00 uur dicht en evenementen alleen mét zitplaats
THOLEN - Nederland gaat vanaf zaterdag 13 november om 18.00 uur voor drie weken in ‘milde’ lockdown. Dat hebben demissionair premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge vrijdagavond bekendgemaakt. Horeca moet om 20.00 uur de deuren sluiten en niet-essentiële winkels moeten om 18.00 uur dicht.
“De druk op de zorg is extreem hoog”, stelde Rutte. “Operaties moeten worden uitgesteld, soms al voor de tweede of derde keer. Het is zo hoog, dat het OMT adviseert om op de kortst mogelijke termijn het aantal contacten en daarmee de besmettingen terug te dringen.” En daarom komt er een milde lockdown.
Vanaf vandaag geldt meteen het advies om maximaal vier bezoekers thuis uit te nodigen. Daarnaast wordt iedereen opgeroepen om weer thuis te werken, tenzij het écht niet anders kan. “Maar alleen met basisregels en adviezen zijn we er nog niet”, stelde Rutte. Daarom wordt ook weer de 1,5 meter afstand verplicht gesteld op die plekken waar geen coronatoegangsbewijs verplicht is. Wanneer er geen coronatoegangsbewijs verplicht is geldt ook een mondkapjesplicht.
Vanaf morgen, zaterdag, moeten horeca en essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisterijen, om 20.00 uur de deuren sluiten. Dat is een uur later dan in eerste instantie was uitgelekt. Voor andere (niet-essentiële) winkels geldt een sluitingstijd van 18.00 uur tot 06.00 uur. Evenementen kunnen plaatsvinden tot 18.00 uur met een coronatoegangsbewijs én een vaste zitplaats. En met een maximum van 1250 personen per ruimte. Deze verplichte sluitingstijd geldt niet voor kunst- en cultuurvoorstellingen in bijvoorbeeld bioscopen, theaters en concertzalen.
Het kabinet heeft besloten om niets te veranderen aan de doorstroomevenementen, zoals een kermis óf de Sinterklaasintocht. Dit mag dus gewoon doorgaan met de huidige maatregelen. Ook sportwedstrijden mogen doorgaan, maar zonder publiek op de tribunes. Dat geldt zowel voor professionele als amateurwedstrijden. De wedstrijd Nederland-Noorwegen wordt dan ook zonder publiek gespeeld.
Voor het MBO, HBO en universiteiten geldt een maximale groepsgrootte per zelfstandige ruimte (excl. personeel) van 75 personen. Dit geldt niet voor ruimten gebruikt voor tentamens en examens.
“We denken nu dat dit voor drie weken nodig zal zijn”, stelt Rutte. “Daarna willen we het virus vertragen, met andere en nieuwe maatregelen. Denk aan verdere uitbreiding van het coronatoegangsbewijs bij bijvoorbeeld detailhandel en voor dierentuinen en pretparken.” Daarnaast wordt het mogelijk gemaakt om het coronatoegangsbewijs ook op de werkvloer te vragen. Deze wetsvoorstellen zijn vorige week al aangekondigd. Daar komt een nieuw wetsvoorstel bij. Het wordt voor ondernemers mogelijk gemaakt om straks te kiezen tussen 3G (gevaccineerd, genezen of getest) met een verplichte vaste zitplaats of 2G (gevaccineerd of genezen) zonder vaste zitplaats. Dit wetsvoorstel wordt zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer gestuurd.
Op 3 december wordt een nieuwe persconferentie gehouden.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Na een bloedhete periode met temperaturen ruim boven de 30 graden is het weer voorlopig een stuk aangenamer. Toch hoeven zonliefhebbers niet lang te treuren: volgens Weeronline neemt de kans op warm en zelfs tropisch zomerweer later in juli alweer toe.
16 uur geledenTHOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."
19 uur geledenTHOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.
22 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.
1 dag geledenZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenSCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.
2 dagen geleden