Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland blijft na twee nieuwe gouden medailles zaterdag negende

Nederland blijft na twee nieuwe gouden medailles zaterdag negende

PARIJS (ANP) - Dankzij vijf nieuwe medailles waarvan twee keer goud staat Nederland op de negende plaats in het medailleklassement. Na het roeigoud van Karolien Florijn in de ochtend, leidde Femke Bol de gemengde estafette op de 4x400 meter naar een verrassende gouden medaille, de zesde voor Nederland. TeamNL staat inmiddels op veertien medailles.

Zaterdagochtend roeide Florijn naar de olympische titel in de skiff. Dat betekende de vijfde gouden medaille voor Nederland in Parijs, waarvan vier op de roeibaan. De Holland Acht veroverde zilver, skiffeur Simon van Dorp en windsurfer Luuc van Opzeeland brons. In het avondprogramma zorgde Bol na het lopen van Eugene Omalla, Lieke Klaver en Isaya Klein Ikkink voor een sensatie door de Amerikaanse atlete vlak voor de finish in te halen en het eerste atletiekgoud op deze Spelen te pakken.

China leidt het medailleklassement na 142 van de 329 onderdelen. De Chinezen wonnen zestien keer goud, twaalf keer zilver en negen keer brons. De Verenigde Staten hebben met 61 medailles meer eremetaal, maar daarvan zijn er veertien goud, 24 zilver en 23 brons. Frankrijk staat derde in het klassement met twaalf gouden, veertien zilveren en vijftien bronzen medailles.

Meer uit Sport

Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

1 minuut geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

1 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

14 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

14 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

15 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

19 uur geleden