Nederland blijft na twee nieuwe gouden medailles zaterdag negende
PARIJS (ANP) - Dankzij vijf nieuwe medailles waarvan twee keer goud staat Nederland op de negende plaats in het medailleklassement. Na het roeigoud van Karolien Florijn in de ochtend, leidde Femke Bol de gemengde estafette op de 4x400 meter naar een verrassende gouden medaille, de zesde voor Nederland. TeamNL staat inmiddels op veertien medailles.
Zaterdagochtend roeide Florijn naar de olympische titel in de skiff. Dat betekende de vijfde gouden medaille voor Nederland in Parijs, waarvan vier op de roeibaan. De Holland Acht veroverde zilver, skiffeur Simon van Dorp en windsurfer Luuc van Opzeeland brons. In het avondprogramma zorgde Bol na het lopen van Eugene Omalla, Lieke Klaver en Isaya Klein Ikkink voor een sensatie door de Amerikaanse atlete vlak voor de finish in te halen en het eerste atletiekgoud op deze Spelen te pakken.
China leidt het medailleklassement na 142 van de 329 onderdelen. De Chinezen wonnen zestien keer goud, twaalf keer zilver en negen keer brons. De Verenigde Staten hebben met 61 medailles meer eremetaal, maar daarvan zijn er veertien goud, 24 zilver en 23 brons. Frankrijk staat derde in het klassement met twaalf gouden, veertien zilveren en vijftien bronzen medailles.
Meer uit Sport
GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
2 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
4 uur geleden