Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland blijft na twee nieuwe gouden medailles zaterdag negende

Nederland blijft na twee nieuwe gouden medailles zaterdag negende

PARIJS (ANP) - Dankzij vijf nieuwe medailles waarvan twee keer goud staat Nederland op de negende plaats in het medailleklassement. Na het roeigoud van Karolien Florijn in de ochtend, leidde Femke Bol de gemengde estafette op de 4x400 meter naar een verrassende gouden medaille, de zesde voor Nederland. TeamNL staat inmiddels op veertien medailles.

Zaterdagochtend roeide Florijn naar de olympische titel in de skiff. Dat betekende de vijfde gouden medaille voor Nederland in Parijs, waarvan vier op de roeibaan. De Holland Acht veroverde zilver, skiffeur Simon van Dorp en windsurfer Luuc van Opzeeland brons. In het avondprogramma zorgde Bol na het lopen van Eugene Omalla, Lieke Klaver en Isaya Klein Ikkink voor een sensatie door de Amerikaanse atlete vlak voor de finish in te halen en het eerste atletiekgoud op deze Spelen te pakken.

China leidt het medailleklassement na 142 van de 329 onderdelen. De Chinezen wonnen zestien keer goud, twaalf keer zilver en negen keer brons. De Verenigde Staten hebben met 61 medailles meer eremetaal, maar daarvan zijn er veertien goud, 24 zilver en 23 brons. Frankrijk staat derde in het klassement met twaalf gouden, veertien zilveren en vijftien bronzen medailles.

Meer uit Sport

Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

52 minuten geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

6 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

6 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

20 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

21 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

23 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

23 uur geleden