Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland blijft bij protest tegen opsluiting Turkse dissident

Nederland blijft bij protest tegen opsluiting Turkse dissident

LUXEMBURG (ANP) - Nederland blijft protesteren tegen de opsluiting van een politieke tegenstander van de Turkse regering, ook al heeft Turkije de Nederlandse ambassadeur op het matje geroepen. Nederland moet nu eenmaal staan voor het oordeel van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens, zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken Ben Knapen.

Het Straatsburgse mensenrechtenhof heeft de Turkse regering opgedragen zakenman, filantroop en activist Osman Kavala vrij te laten. Die krijgt rechtszaak na rechtszaak aan zijn broek en zit, zonder veroordeeld te zijn, al jaren in voorarrest. Nederland en negen andere landen maakten daar bezwaar tegen, maar dat viel verkeerd in Ankara.

"Wij mogen uiteraard - wij moeten - ons uitlaten in de geest van wat het hof vindt", zegt Knapen. Dat zit Turkije kennelijk wel hoog, maakt de minister op uit het ontbieden van "bijna een elftal aan ambassadeurs".

Nu Turkije voet bij stuk lijkt te houden, is het aan het mensenrechtenhof om mogelijk verdere stappen te ondernemen.

Meer uit Binnenland

Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

36 minuten geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

3 uur geleden
16 appartementen onbewoonbaar na brand woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.

3 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) doet opnieuw gooi naar Kamervoorzitterschap

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.

3 uur geleden
Wisselvallige week met natte sneeuw op komst

HOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.

5 uur geleden
Kindertelefoon geschokt door handelen ex-vrijwilliger uit podcast

AMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.

5 uur geleden
Nederlander overleden bij ongeluk op Mallorca

ALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.

6 uur geleden