Nederland behoudt hoogste kredietbeoordeling van Moody's
NEW YORK (ANP) - Nederland heeft van kredietbeoordelaar Moody's opnieuw de hoogste rating meegekregen. Ondanks de Europese energiecrisis en de toegenomen inflatie staat de Nederlandse economie er volgens het ratingbureau goed voor. Over alle extra uitgaven van de regering aan energiesteun, zoals het prijsplafond voor gas en elektriciteit, maken analisten van Moody's zich weinig zorgen.
Moody's wijst op de nog forse economische groei van Nederland in de eerste helft van 2022. Dit jaar zal het bruto binnenlands product minder hard stijgen, maar van krimp zal volgens de kredietbeoordelaar geen sprake zijn. Daarbij helpt het dat Nederland niet zo afhankelijk is van energieslurpende sectoren als andere landen. Hoge schulden bij huishoudens, voornamelijk door hypotheken, blijven een punt van zorg maar vormen een minder groot risico dan in het verleden.
Het prijsplafond en andere compensatiemaatregelen van het kabinet leiden volgens Moody's tot een begrotingstekort van 4 procent. Maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk meer gerichte steun voor in de plaats, verwachten de analisten. Dat zal ook tot lagere overheidsuitgaven leiden.
Nederland krijgt daarom opnieuw een AAA-rating voor zijn kredietwaardigheid met stabiele vooruitzichten. Daarmee behoren Nederlandse staatsleningen in de ogen van Moody's tot de veiligst denkbare beleggingen. Dat helpt de Nederlandse overheid ook om tegen gunstige rentes geld te lenen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
43 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
1 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
19 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
20 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
20 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
22 uur geleden