NEC wint in leeg stadion van FC Groningen
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor lege tribunes in het Goffert-stadion met 3-0 gewonnen van FC Groningen. Tientallen supporters volgden de wedstrijd op schermen die buiten het stadion waren opgesteld. Ze juichten de spelers toe van achter de hekken in de open hoeken van De Goffert.
Twee weken geleden verloren de Nijmegenaren in eigen stadion de Gelderse derby tegen Vitesse, die werd ontsierd door supportersrellen. Na afloop zakte het onderste deel van het uitvak in elkaar, onder druk van de hossende Vitesse-supporters. De Goffert werd daarop voor onbepaalde tijd gesloten voor publiek, tot onderzoek onder meer heeft uitgewezen hoe de betonnen tribune kon instorten. NEC zocht tevergeefs naar een alternatieve locatie om de thuiswedstrijden af te werken en besloot de duels met FC Groningen en sc Heerenveen dan maar in een leeg stadion af te werken.
Door de hekken en op de tv-schermen zagen de NEC-fans hoe de ploeg van trainer Rogier Meijer goed speelde tegen Groningen. Doelman Peter Leeuwenburgh hield de bezoekers in de eerste helft lang overeind, maar hij moest in de extra tijd alsnog een doelpunt incasseren. Mo El Hankouri speelde vanaf de helft van NEC terug op Leeuwenburgh, die onder druk van Ali Akman de bal miste. Akman kon de bal daardoor zo in het lege doel schuiven.
Groningen kreeg aan het begin van de tweede helft wat kansen op de gelijkmaker, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Jonathan Okita stuitte in eerste instantie op Leeuwenburgh, maar in de rebound was het wel raak via Elayis Tavsan. Okita scoorde in de blessuretijd ook nog.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
14 uur geleden