NEC schakelt Almere City FC uit en mag blijven dromen
ALMERE (ANP) - NEC mag blijven dromen over een terugkeer in de Eredivisie. De club uit Nijmegen liet zich in de eerste ronde van de play-offs om promotie/degradatie niet verrassen door Almere City FC. De ploeg van trainer Rogier Meijer won het duel in Flevoland met 4-0 en speelt donderdag in de halve finales thuis tegen Roda JC. De Limburgse formatie versloeg De Graafschap in Doetinchem met 3-2.
Almere City FC begon sterk aan de wedstrijd. In de 7e minuut opende aanvaller Thomas Verheydt de score, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens hands bij ploeggenoot Ryan Koolwijk. Kort daarna voorkwam NEC-doelman Mattijs Branderhorst een doelpunt van Daniel Breedijk.
Halverwege de eerste helft mocht NEC-middenvelder Jordy Bruijn aanleggen van 11 meter na een overtreding van Tim Receveur. Doelman Michael Woud redde fraai.
Na ruim een half uur opende Jonathan Okita alsnog de score voor NEC. De snelle Duitser profiteerde van een fout bij Steve Tunga (0-1). Vlak voor de rust kreeg NEC opnieuw een strafschop na een overtreding van Verheydt op Rens van Eijden. Bruijn maakte deze keer geen fout van 11 meter: 0-2.
Ook na de rust miste Almere City FC scorend vermogen. NEC daarentegen wist zich wel raad met de kansen. Javier Vet en opnieuw Okita zorgden voor een royale Nijmeegse zege: 0-4.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
13 uur geleden