NEC schakelt Almere City FC uit en mag blijven dromen
ALMERE (ANP) - NEC mag blijven dromen over een terugkeer in de Eredivisie. De club uit Nijmegen liet zich in de eerste ronde van de play-offs om promotie/degradatie niet verrassen door Almere City FC. De ploeg van trainer Rogier Meijer won het duel in Flevoland met 4-0 en speelt donderdag in de halve finales thuis tegen Roda JC. De Limburgse formatie versloeg De Graafschap in Doetinchem met 3-2.
Almere City FC begon sterk aan de wedstrijd. In de 7e minuut opende aanvaller Thomas Verheydt de score, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens hands bij ploeggenoot Ryan Koolwijk. Kort daarna voorkwam NEC-doelman Mattijs Branderhorst een doelpunt van Daniel Breedijk.
Halverwege de eerste helft mocht NEC-middenvelder Jordy Bruijn aanleggen van 11 meter na een overtreding van Tim Receveur. Doelman Michael Woud redde fraai.
Na ruim een half uur opende Jonathan Okita alsnog de score voor NEC. De snelle Duitser profiteerde van een fout bij Steve Tunga (0-1). Vlak voor de rust kreeg NEC opnieuw een strafschop na een overtreding van Verheydt op Rens van Eijden. Bruijn maakte deze keer geen fout van 11 meter: 0-2.
Ook na de rust miste Almere City FC scorend vermogen. NEC daarentegen wist zich wel raad met de kansen. Javier Vet en opnieuw Okita zorgden voor een royale Nijmeegse zege: 0-4.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
13 uur geleden