NEC houdt zicht op Eredivisie na winst op Roda JC
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat in de finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie. De formatie van trainer Rogier Meijer won donderdag voor 1500 fans in de eigen Goffert in een aardig duel van het tegenvallende Roda JC Kerkrade, 3-0. NEC had eerder in de toegift van het voetbalseizoen Almere City FC al verslagen.
Met een indrukwekkend schot uit een verre van gemakkelijke hoek opende Bart van Rooij al na 5 minuten de score. Hij deed dat na een pass van Jordy Bruijn. Bruijn had ook een groot aandeel in de 2-0, in de extra tijd van de eerste helft. Zijn vrije trap kwam via de paal en doelman Jan Hoekstra voor de voeten van Rangelo Janga, die van dichtbij raak schoot.
Na een uur zorgde Jonathan Okita voor de definitieve beslissing in Nijmeegs voordeel. De Duitse aanvaller profiteerde van ver, en waarschijnlijk onnodig, uitkomen van Hoekstra. Hij kreeg de bal na koppen van Janga, die daarmee een verre uittrap van zijn keeper Mattijs Branderhorst verlengde.
Afgezien van een tweetal pogingen van Erik Falkenburg, onschadelijk gemaakt door Branderhorst, konden de Limburgers weinig terugdoen.
NEC speelt zondag in de finale tegen de winnaar van de ontmoeting Emmen - NAC, die later donderdagavond wordt gespeeld.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
17 uur geleden