NEC en Heerenveen houden elkaar in evenwicht
NIJMEGEN (ANP) - NEC blijft aardig meedraaien in de subtop van de Eredivisie. De nieuweling speelde zaterdag gelijk tegen sc Heerenveen, 1-1. NEC staat op de zevende plaats en behoudt vier punten voorsprong op de Friezen.
Vlak na rust kwam de thuisclub in de opnieuw lege Goffert op voorsprong. Na geklungel in de Friese defensie kon Ali Akman vrij uithalen. Dat deed hij dan ook, na een assist van Jordy Bruijn. Even eerder had Tibor Halilovic aan de andere kant nog de lat geraakt, bij iets dat leek op een opleving van Heerenveen.
In de 72e minuut kwam Heerenveen op gelijke hoogte. Joey Veerman scoorde, nu na slecht uitverdedigen aan Nijmeegse kant. Voor NEC was vervolgens onder meer Pedro Ruiz dicht bij een doelpunt, maar hij zag doelman Xavier Mous redden. In extra tijd schoot Jonathan Okita nog op de paal.
NEC had in de eerste helft een overwicht. Zo kreeg bijvoorbeeld Jordy Bruijn een paar aardige mogelijkheden. De eerste keer redde Mous op zijn schot, vervolgens tikte hij net naast na een voorzet van Elayis Tavsan. Verder kon Okita na een hoekschop net niet afronden en schoot Tavsan nog eens in de handen van de keeper.
Heerenveen stelde daar weinig tegenover. Henk Veerman was eenmaal dreigend, maar schoot voorlangs. Een aardige kopbal van Rami Kaib ging naast.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.
10 uur geledenRIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
22 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
23 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geleden