NEC-directeur Van Schaik schaamt zich na 'hele nare dag'
NIJMEGEN (ANP) - Wilco van Schaik, de algemeen directeur van NEC, schaamt zich voor de gebeurtenissen van zondagmiddag rondom de derby tegen Vitesse. Hij blikte voor de camera van Omroep Gelderland terug op "een hele nare dag".
De derby werd overschaduwd door rellen rondom het stadion en daar kwam nog eens bij dat na het duel een deel van de tribune van het uitvak instortte. Wonderwel vielen er geen gewonden, maar de beelden hebben tot veel discussie en ook angst geleid.
"Ik denk dat er een ramp voorkomen is, omdat er een stalen container onder stond. We mogen van geluk spreken dat er zelfs niemand een schram heeft. De scenario's van wat er had kunnen gebeuren, schieten door je hoofd. Een bizarre situatie", zei Van Schaik tegen de regionale zender.
Scenario's
"Het hele stadion zal aan een onderzoek onderhevig zijn. De ene plek kent een andere belasting dan een andere plek, bijvoorbeeld waar onze eigen harde kern zit. We gaan het hele stadion door laten lichten, veiligheid staat voorop in dit hele proces."
Over een kleine twee weken staat de volgende thuiswedstrijd van NEC op het programma, tegen FC Groningen. Van Schaik: "Wij houden rekening met alle scenario's. Als wij weer gaan voetballen, moet het veilig zijn." Voor de rellen had de directeur van de club uit Nijmegen geen goed woord over. Van Schaik laat doorschemeren dat de Gelderse derby volgens hem voortaan maar beter zonder uitsupporters gespeeld kan worden.
"Dat is vloeken in de kerk, maar eerlijk is eerlijk: wat ik gisteren heb gezien, kan niet. Dit kun je niet tolereren en dit kun je niet van de maatschappij vragen. Supporters voegen wat toe, maar de goede fans moeten helaas onder de kwade fans lijden. Voetbal hoort gespeeld te worden met twee supportersgroepen. Maar als het niet kan, dan kan het niet."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
1 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
4 uur geleden