NEC-aanvoerder Van Eijden: pieken op het juiste moment
BREDA (ANP) - Weinig mensen hielden bij de start van de play-offs rekening met promotie van NEC, dat in de reguliere competitie als zevende eindigde in de eerste divisie. "We hebben op het juiste moment gepiekt", zei aanvoerder Rens van Eijden nadat zijn elftal NAC Breda in de finale versloeg (1-2).
NEC verloor in de competitie liefst twaalf wedstrijden. "Ik denk ook niet dat wij het verdiend hebben op basis van het seizoen, het vertrouwen was toen niet groot. Daarom is het mooi dat we het dan toch in de play-offs hebben laten zien", aldus de 33-jarige Van Eijden, die eerder uitkwam voor onder meer AZ.
NAC Breda versloeg donderdag in de halve finales van de play-offs Eredivisionist FC Emmen. Dat zorgde voor opluchting en trainer Maurice Steijn zei dat NAC de moeilijkste stap had gezet. Het zelfvertrouwen bij NAC zorgde bij NEC voor extra motivatie, legde Van Eijden uit. "Dat is ook in de groepsapp rondgegaan", zei hij. "We hebben het ook niet nodig om ons in de media te profileren."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
29 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
19 uur geleden