NEC-aanvoerder Van Eijden: pieken op het juiste moment
BREDA (ANP) - Weinig mensen hielden bij de start van de play-offs rekening met promotie van NEC, dat in de reguliere competitie als zevende eindigde in de eerste divisie. "We hebben op het juiste moment gepiekt", zei aanvoerder Rens van Eijden nadat zijn elftal NAC Breda in de finale versloeg (1-2).
NEC verloor in de competitie liefst twaalf wedstrijden. "Ik denk ook niet dat wij het verdiend hebben op basis van het seizoen, het vertrouwen was toen niet groot. Daarom is het mooi dat we het dan toch in de play-offs hebben laten zien", aldus de 33-jarige Van Eijden, die eerder uitkwam voor onder meer AZ.
NAC Breda versloeg donderdag in de halve finales van de play-offs Eredivisionist FC Emmen. Dat zorgde voor opluchting en trainer Maurice Steijn zei dat NAC de moeilijkste stap had gezet. Het zelfvertrouwen bij NAC zorgde bij NEC voor extra motivatie, legde Van Eijden uit. "Dat is ook in de groepsapp rondgegaan", zei hij. "We hebben het ook niet nodig om ons in de media te profileren."
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
11 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
12 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
15 uur geleden