'Nazorgbus' op Leidseplein na gijzeling in Apple Store
AMSTERDAM (ANP) - Op het Leidseplein in Amsterdam komt woensdag vanaf 13.00 uur een zogenoemde nazorgbus te staan naar aanleiding van de gijzeling dinsdagavond bij de Apple Store, gelegen aan dat plein. De bus staat er in het kader van nazorg voor mensen die de gijzeling van dichtbij hebben gezien, zoals buurtbewoners.
Bij de bus zullen mensen van de gemeente, politie en twee mensen van Slachtofferhulp aanwezig zijn. "Voor hen die angstig zijn geworden door hetgeen in hun woonomgeving is gebeurd, of er op een andere manier last van heeft."
Dinsdag heeft een 27-jarige gewapende man uit Amsterdam urenlang een man, waarschijnlijk een klant van de Apple Store, onder schot gehouden in de winkel. De gijzelnemer zou gedreigd hebben zichzelf op te blazen en 200 miljoen aan cryptovaluta en een vrijgeleiding uit het pand hebben geëist. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuil hielden konden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid worden gebracht, van hen bleken vier zich schuil te hebben gehouden in een kast. Aan deze mensen is direct na afloop ook slachtofferhulp aangeboden.
Zware verwondingen
Rond 22.30 uur kwam er een einde aan de gijzeling nadat de gegijzelde man wist te ontkomen. De verdachte werd buiten aangereden door een politieauto en is daarna met zware verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
De nazorgbus zal woensdag tot 20.00 uur op het plein staan. Met slachtofferhulp kan ook direct contact opgenomen worden via het telefoonnummer 0900-0101.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
1 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
14 uur geleden