'Nazorgbus' op Leidseplein na gijzeling in Apple Store
AMSTERDAM (ANP) - Op het Leidseplein in Amsterdam komt woensdag vanaf 13.00 uur een zogenoemde nazorgbus te staan naar aanleiding van de gijzeling dinsdagavond bij de Apple Store, gelegen aan dat plein. De bus staat er in het kader van nazorg voor mensen die de gijzeling van dichtbij hebben gezien, zoals buurtbewoners.
Bij de bus zullen mensen van de gemeente, politie en twee mensen van Slachtofferhulp aanwezig zijn. "Voor hen die angstig zijn geworden door hetgeen in hun woonomgeving is gebeurd, of er op een andere manier last van heeft."
Dinsdag heeft een 27-jarige gewapende man uit Amsterdam urenlang een man, waarschijnlijk een klant van de Apple Store, onder schot gehouden in de winkel. De gijzelnemer zou gedreigd hebben zichzelf op te blazen en 200 miljoen aan cryptovaluta en een vrijgeleiding uit het pand hebben geƫist. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuil hielden konden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid worden gebracht, van hen bleken vier zich schuil te hebben gehouden in een kast. Aan deze mensen is direct na afloop ook slachtofferhulp aangeboden.
Zware verwondingen
Rond 22.30 uur kwam er een einde aan de gijzeling nadat de gegijzelde man wist te ontkomen. De verdachte werd buiten aangereden door een politieauto en is daarna met zware verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
De nazorgbus zal woensdag tot 20.00 uur op het plein staan. Met slachtofferhulp kan ook direct contact opgenomen worden via het telefoonnummer 0900-0101.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.
46 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 36-jarige verdachte Arny R. uit Rotterdam blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. Dat heeft de rechtbank in Haarlem besloten.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.
2 uur geleden