'Nazorgbus' op Leidseplein na gijzeling in Apple Store
AMSTERDAM (ANP) - Op het Leidseplein in Amsterdam komt woensdag vanaf 13.00 uur een zogenoemde nazorgbus te staan naar aanleiding van de gijzeling dinsdagavond bij de Apple Store, gelegen aan dat plein. De bus staat er in het kader van nazorg voor mensen die de gijzeling van dichtbij hebben gezien, zoals buurtbewoners.
Bij de bus zullen mensen van de gemeente, politie en twee mensen van Slachtofferhulp aanwezig zijn. "Voor hen die angstig zijn geworden door hetgeen in hun woonomgeving is gebeurd, of er op een andere manier last van heeft."
Dinsdag heeft een 27-jarige gewapende man uit Amsterdam urenlang een man, waarschijnlijk een klant van de Apple Store, onder schot gehouden in de winkel. De gijzelnemer zou gedreigd hebben zichzelf op te blazen en 200 miljoen aan cryptovaluta en een vrijgeleiding uit het pand hebben geëist. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuil hielden konden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid worden gebracht, van hen bleken vier zich schuil te hebben gehouden in een kast. Aan deze mensen is direct na afloop ook slachtofferhulp aangeboden.
Zware verwondingen
Rond 22.30 uur kwam er een einde aan de gijzeling nadat de gegijzelde man wist te ontkomen. De verdachte werd buiten aangereden door een politieauto en is daarna met zware verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
De nazorgbus zal woensdag tot 20.00 uur op het plein staan. Met slachtofferhulp kan ook direct contact opgenomen worden via het telefoonnummer 0900-0101.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk gaat ook zondagochtend open. Zaterdag had de baan de primeur van de eerste keer schaatsen op natuurijs deze herfst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.
8 uur geledenHet televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
12 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
17 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
18 uur geleden