Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navratilova en Evert willen WTA Masters niet in Saudi-Arabië

Navratilova en Evert willen WTA Masters niet in Saudi-Arabië

NEW YORK (ANP) - Voormalig tennisvedettes Martina Navratilova en Chris Evert voelen niets voor het plan om de WTA Masters, het toernooi voor de beste acht speelsters van de wereld, in Saudi-Arabië te houden. "Ik zou daar zelf zeker niet spelen", vertelde Navratilova vlak voor het hoofdtoernooi van de US Open aan Amerikaanse journalisten. "Er zijn daar problemen met mensenrechten", vulde Evert aan. "Ik ben tegen, maar ik heb geen stemrecht."

Navratilova en Evert reageerden op uitspraken van voorzitter Steve Simon van de WTA. De preses vertelde in juni dat hij de mogelijkheid bekijkt om het toernooi wellicht een keer naar Saudi-Arabië te verplaatsen. "Maar dat is wel een lastige en complexe optie", erkende hij.

Het eindejaarstoernooi voor de beste mannelijke tennistalenten van het seizoen, de Next Gen ATP Finals, wordt vanaf eind dit jaar wel in Saudi-Arabië gehouden. De ATP wees Djedda afgelopen donderdag tot en met de editie van 2027 als speelstad aan. De afgelopen maanden baarden veel grote voetballers opzien door hun carrière te vervolgen in Saudi-Arabië, onder wie Cristiano Ronaldo. Het land heeft ook een Formule 1-race.

Djedda is de opvolger van Milaan, waar het toernooi sinds de oprichting in 2017 werd gehouden. Het toernooi werd de afgelopen jaren gewonnen door onder anderen Carlos Alcaraz (2021) en Jannik Sinner (2019), die tegenwoordig tot de wereldtop behoren. De Next Gen ATP Finals heeft dit jaar een prijzenpot van 2 miljoen dollar, omgerekend 1,84 miljoen euro, een record.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

20 minuten geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

1 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

2 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

2 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

3 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

4 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

4 uur geleden