Navratilova en Evert willen WTA Masters niet in Saudi-Arabië
NEW YORK (ANP) - Voormalig tennisvedettes Martina Navratilova en Chris Evert voelen niets voor het plan om de WTA Masters, het toernooi voor de beste acht speelsters van de wereld, in Saudi-Arabië te houden. "Ik zou daar zelf zeker niet spelen", vertelde Navratilova vlak voor het hoofdtoernooi van de US Open aan Amerikaanse journalisten. "Er zijn daar problemen met mensenrechten", vulde Evert aan. "Ik ben tegen, maar ik heb geen stemrecht."
Navratilova en Evert reageerden op uitspraken van voorzitter Steve Simon van de WTA. De preses vertelde in juni dat hij de mogelijkheid bekijkt om het toernooi wellicht een keer naar Saudi-Arabië te verplaatsen. "Maar dat is wel een lastige en complexe optie", erkende hij.
Het eindejaarstoernooi voor de beste mannelijke tennistalenten van het seizoen, de Next Gen ATP Finals, wordt vanaf eind dit jaar wel in Saudi-Arabië gehouden. De ATP wees Djedda afgelopen donderdag tot en met de editie van 2027 als speelstad aan. De afgelopen maanden baarden veel grote voetballers opzien door hun carrière te vervolgen in Saudi-Arabië, onder wie Cristiano Ronaldo. Het land heeft ook een Formule 1-race.
Djedda is de opvolger van Milaan, waar het toernooi sinds de oprichting in 2017 werd gehouden. Het toernooi werd de afgelopen jaren gewonnen door onder anderen Carlos Alcaraz (2021) en Jannik Sinner (2019), die tegenwoordig tot de wereldtop behoren. De Next Gen ATP Finals heeft dit jaar een prijzenpot van 2 miljoen dollar, omgerekend 1,84 miljoen euro, een record.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
23 uur geleden