NAVO ziet Rusland nucleaire technologie met Noord-Korea delen
BRUSSEL (ANP) - Rusland deelt nucleaire technologie met Noord-Korea, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Voor die beschuldiging is volgens hem "alle reden".
De NAVO slaat al langer alarm over de steeds innigere samenwerking tussen Rusland en de voorheen nagenoeg geïsoleerde Noord-Koreaanse dictatuur. Noord-Korea stuurt munitie en inmiddels zelfs troepen om Rusland te versterken in de oorlog tegen Oekraïne. In ruil daarvoor zou kernmacht Rusland "potentieel" kunnen helpen met het Noord-Koreaanse atoomprogramma.
"Rusland levert Noord-Korea steun voor zijn raket- en atoomprogramma", zei Rutte woensdag, na overleg met de buitenlandministers van de 32 NAVO-landen. Of de inlichtingendiensten dat hebben vastgesteld, wil de Nederlandse secretaris-generaal "natuurlijk" niet bevestigen. Maar "we moeten niet naïef zijn. Er is alle reden om te stellen dat nucleaire en rakettechnologie Noord-Korea binnenstroomt. Dus dat is een gevaar voor het Amerikaanse vasteland en natuurlijk voor de regio".
Sinds de NAVO zich voorbereidt op de terugkeer van Donald Trump als president van de Verenigde Staten, onderstreept het bondgenootschap de verbondenheid tussen Rusland en de Aziatische rivalen en vijanden waaraan de VS liever hun aandacht willen wijden. Noord-Korea heeft inmiddels zijn eerste kernwapens en werkt aan raketten waarmee het de VS wil kunnen bereiken. Rusland bezit het grootste kernarsenaal ter wereld en heeft decennia aan ervaring met atoomwapens en raketten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 minuut geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden