NAVO ziet Rusland nucleaire technologie met Noord-Korea delen
BRUSSEL (ANP) - Rusland deelt nucleaire technologie met Noord-Korea, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Voor die beschuldiging is volgens hem "alle reden".
De NAVO slaat al langer alarm over de steeds innigere samenwerking tussen Rusland en de voorheen nagenoeg geïsoleerde Noord-Koreaanse dictatuur. Noord-Korea stuurt munitie en inmiddels zelfs troepen om Rusland te versterken in de oorlog tegen Oekraïne. In ruil daarvoor zou kernmacht Rusland "potentieel" kunnen helpen met het Noord-Koreaanse atoomprogramma.
"Rusland levert Noord-Korea steun voor zijn raket- en atoomprogramma", zei Rutte woensdag, na overleg met de buitenlandministers van de 32 NAVO-landen. Of de inlichtingendiensten dat hebben vastgesteld, wil de Nederlandse secretaris-generaal "natuurlijk" niet bevestigen. Maar "we moeten niet naïef zijn. Er is alle reden om te stellen dat nucleaire en rakettechnologie Noord-Korea binnenstroomt. Dus dat is een gevaar voor het Amerikaanse vasteland en natuurlijk voor de regio".
Sinds de NAVO zich voorbereidt op de terugkeer van Donald Trump als president van de Verenigde Staten, onderstreept het bondgenootschap de verbondenheid tussen Rusland en de Aziatische rivalen en vijanden waaraan de VS liever hun aandacht willen wijden. Noord-Korea heeft inmiddels zijn eerste kernwapens en werkt aan raketten waarmee het de VS wil kunnen bereiken. Rusland bezit het grootste kernarsenaal ter wereld en heeft decennia aan ervaring met atoomwapens en raketten.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
9 uur geleden