NAVO ziet Rusland nucleaire technologie met Noord-Korea delen
BRUSSEL (ANP) - Rusland deelt nucleaire technologie met Noord-Korea, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Voor die beschuldiging is volgens hem "alle reden".
De NAVO slaat al langer alarm over de steeds innigere samenwerking tussen Rusland en de voorheen nagenoeg geïsoleerde Noord-Koreaanse dictatuur. Noord-Korea stuurt munitie en inmiddels zelfs troepen om Rusland te versterken in de oorlog tegen Oekraïne. In ruil daarvoor zou kernmacht Rusland "potentieel" kunnen helpen met het Noord-Koreaanse atoomprogramma.
"Rusland levert Noord-Korea steun voor zijn raket- en atoomprogramma", zei Rutte woensdag, na overleg met de buitenlandministers van de 32 NAVO-landen. Of de inlichtingendiensten dat hebben vastgesteld, wil de Nederlandse secretaris-generaal "natuurlijk" niet bevestigen. Maar "we moeten niet naïef zijn. Er is alle reden om te stellen dat nucleaire en rakettechnologie Noord-Korea binnenstroomt. Dus dat is een gevaar voor het Amerikaanse vasteland en natuurlijk voor de regio".
Sinds de NAVO zich voorbereidt op de terugkeer van Donald Trump als president van de Verenigde Staten, onderstreept het bondgenootschap de verbondenheid tussen Rusland en de Aziatische rivalen en vijanden waaraan de VS liever hun aandacht willen wijden. Noord-Korea heeft inmiddels zijn eerste kernwapens en werkt aan raketten waarmee het de VS wil kunnen bereiken. Rusland bezit het grootste kernarsenaal ter wereld en heeft decennia aan ervaring met atoomwapens en raketten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
16 minuten geledenEL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.
17 minuten geledenMANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
10 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
12 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
12 uur geleden