NAVO-topman Rutte: relatie met Zuid-Korea is ijzersterk
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt zich nog op de vlakte over de mislukte poging van de president van Zuid-Korea de macht helemaal naar zich toe te trekken. "De Zuid-Koreanen zijn zelf nog aan het proberen de situatie te stabiliseren." Maar de samenwerking tussen de NAVO en het Oost-Aziatische land zal niet veranderen, onderstreept hij.
De Zuid-Koreaanse president kondigde dinsdag de militaire noodtoestand af, wat onder meer het parlement buitenspel zou zetten. Dat bood echter weerstand door voor de opheffing van de noodtoestand te stemmen. De president was daardoor wettelijk verplicht de toestand in te trekken en deed dat ook.
De NAVO volgt "elke stap van moment tot moment", verzekert Rutte voor aanvang van overleg met de buitenlandministers van de 32 lidstaten. "Laten we eerst kijken hoe de Zuid-Koreanen de situatie het hoofd bieden. Zo nodig hoor je meer van mij."
Het westerse militaire bondgenootschap stelt volgens de Nederlandse secretaris-generaal groot belang in wat er verder in Zuid-Korea gebeurt. De democratische buur van onder andere Noord-Korea en China is een van de vier belangrijke partners van de NAVO in de regio van de Indische en Grote Oceaan. "Wees er zeker van dat onze band met Zuid-Korea cruciaal en ijzersterk is. Dat zal niet veranderen."
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geleden