NAVO-topman Rutte: relatie met Zuid-Korea is ijzersterk
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt zich nog op de vlakte over de mislukte poging van de president van Zuid-Korea de macht helemaal naar zich toe te trekken. "De Zuid-Koreanen zijn zelf nog aan het proberen de situatie te stabiliseren." Maar de samenwerking tussen de NAVO en het Oost-Aziatische land zal niet veranderen, onderstreept hij.
De Zuid-Koreaanse president kondigde dinsdag de militaire noodtoestand af, wat onder meer het parlement buitenspel zou zetten. Dat bood echter weerstand door voor de opheffing van de noodtoestand te stemmen. De president was daardoor wettelijk verplicht de toestand in te trekken en deed dat ook.
De NAVO volgt "elke stap van moment tot moment", verzekert Rutte voor aanvang van overleg met de buitenlandministers van de 32 lidstaten. "Laten we eerst kijken hoe de Zuid-Koreanen de situatie het hoofd bieden. Zo nodig hoor je meer van mij."
Het westerse militaire bondgenootschap stelt volgens de Nederlandse secretaris-generaal groot belang in wat er verder in Zuid-Korea gebeurt. De democratische buur van onder andere Noord-Korea en China is een van de vier belangrijke partners van de NAVO in de regio van de Indische en Grote Oceaan. "Wees er zeker van dat onze band met Zuid-Korea cruciaal en ijzersterk is. Dat zal niet veranderen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
8 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
5 uur geleden