Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-lid Turkije condoleert Hamas met dood van 'martelaar Sinwar'

NAVO-lid Turkije condoleert Hamas met dood van 'martelaar Sinwar'

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan heeft vrijdag enkele topfunctionarissen van Hamas gecondoleerd met de dood van Yahya Sinwar, de door Israël gedode leider van die Palestijnse beweging. Hij deed dat volgens een verklaring van zijn ministerie tijdens een bijeenkomst met hen in Istanbul. Fidan betoonde zijn medeleven en noemde Sinwar een "martelaar".

Hoewel Turkije vaak kritiek heeft op Israëls aanvallen in Gaza, is de condoleance opmerkelijk omdat Turkije lid is van de NAVO. En NAVO-chef Mark Rutte reageerde donderdag, nog voordat Hamas de dood van Sinwar officieel bevestigde, juist in zeer ferme bewoordingen op de claim van Israël dat het de leider van Hamas had gedood. "Sinwar is overal erkend als de architect van de terreuraanvallen op Israël van 7 oktober 2023", zei Rutte tijdens een persconferentie op het NAVO-hoofdkwartier in Brussel. "Ik heb hem eerder al veroordeeld, alle bondgenoten hebben hem veroordeeld, elke redelijke ziel in deze wereld heeft hem veroordeeld. Dus als hij dood is, dan zal ik hem persoonlijk niet missen."

De 61-jarige Sinwar was de politiek leider van Hamas sinds de dood van Ismail Haniyeh, die in juli omkwam bij een explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran. Eerder doodde Israël al de militaire leider Mohammed Deif. Daardoor was Sinwar de enige hoge leider van Hamas die nog over was. Hij leidde de militante beweging in Gaza sinds 2017, terwijl Haniyeh in het buitenland verbleef.

Meer uit Buitenland

The Cosby Show-acteur Malcolm-Jamal Warner (54) overleden

COCLES (ANP) - De Amerikaanse acteur Malcolm-Jamal Warner, vooral bekend van The Cosby Show, is op 54-jarige leeftijd overleden. Hij is verdronken voor de kust van Costa Rica, bevestigt de politie van het land aan ABC News.

11 minuten geleden
Nieuwe noodkreet VN-chef over Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties is geschokt door de steeds verdergaande afbraak van de humanitaire situatie in Gaza, "waar de laatste levenslijnen voor mensen aan het breken zijn", aldus zijn woordvoerder.

1 uur geleden
Zelensky: nieuw overleg tussen Oekraïne en Rusland op woensdag

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag opnieuw met elkaar in overleg, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De gesprekken vinden volgens hem wederom plaats in Turkije.

1 uur geleden
Israël begint aanval op toevluchtsoord in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/DPA) - Israël is begonnen aan zijn aanval op Deir al-Balah, een van de laatste toevluchtsoorden in Gaza. Dat bevestigen meerdere nieuwsmedia.

1 uur geleden
Israël verwerpt oproep van landen tot einde oorlog in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël verwerpt de oproep van Nederland en 24 andere landen tot een onmiddellijk einde aan de oorlog in de Gazastrook. De gezamenlijke verklaring "staat los van de realiteit en geeft een verkeerd signaal af aan Hamas", stelt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Doden door vliegtuigcrash bij school in Bangladesh

DHAKA (ANP/DPA/AFP) - Zeker zestien mensen zijn om het leven gekomen door een vliegtuigcrash bij een school in Bangladesh. Ook raakten meer dan honderd personen gewond, melden de autoriteiten.

6 uur geleden
Belgische politie verhoort 2 Israëlische bezoekers Tomorrowland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft twee Israëliërs verhoord die in België waren voor het festival Tomorrowland. Dat meldt de Belgische justitie, die op dit punt verder geen informatie verstrekt.

6 uur geleden