NAVO-chef: Zweden voldoet aan Turkse voorwaarden voor toetreding
ANKARA (ANP/AFP/DPA) - NAVO-topman Jens Stoltenberg voert de druk op de net herkozen Turkse president Recep Tayyip Erdogan op om de Turkse bezwaren tegen Zweeds NAVO-lidmaatschap los te laten. Zweden heeft volgens Stoltenberg stappen genomen om de bezwaren van Turkije weg te nemen en daarmee aan zijn verplichtingen voldaan. Zo werd er Zweedse wetgeving aangepast.
De NAVO-chef sprak Erdogan in Ankara, waar hij zaterdag ook de inhuldiging van de Turkse president bijwoonde. Erdogan heeft nog geen uitspraken gedaan over zijn onderhoud met Stoltenberg. Turkije, Zweden en de NAVO gaan halverwege juni weer met elkaar in gesprek.
Turkije vindt dat Zweden onvoldoende optreedt tegen aanhangers van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), en houdt het NAVO-lidmaatschap daarom tegen. Ook Hongarije heeft nog niet ingestemd met de toetreding van Zweden tot het bondgenootschap.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Vorige week werden de eerste 300.000 pagina's al gepubliceerd. Hierop kwam toen veel kritiek omdat het niet alle documenten betrof.
21 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.
55 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
6 uur geleden