Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Navalni wint rechtszaak tegen Rusland bij Europees Hof

Navalni wint rechtszaak tegen Rusland bij Europees Hof

STRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de vergiftiging van dissident Aleksej Navalni in 2020 niet voldoende onderzocht, oordeelt het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) in Straatsburg. Daarmee is Navalni's recht op leven geschonden.

Het EHRM heeft Rusland opgedragen 40.000 euro aan Navalni te betalen, maar het land erkent de uitspraken van het hof niet meer als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Volgens het hof is niet goed gekeken naar een politiek motief voor de moordpoging en de mogelijke betrokkenheid van staatsagenten. Ook was geen rekening gehouden met het recht van Navalni om deel te nemen aan de procedure.

De oppositieleider werd tijdens een reis in Siberië vergiftigd met het zenuwgif novitsjok en raakte daarbij ernstig gewond. Hij meent dat de Russische geheime dienst FSB achter de aanval zit. De Russische autoriteiten ontkennen betrokkenheid bij de aanval.

Navalni werd na de vergiftiging eerst in eigen land behandeld, maar later op verzoek van zijn familie overgebracht naar een ziekenhuis in Duitsland. Nalvani keerde na zijn behandeling terug naar Rusland, waar hij bij aankomst direct werd aangehouden. Hij zit sindsdien vast en heeft een celstraf van negen jaar opgelegd gekregen. De 47-jarige Navalni kan in een nieuwe rechtszaak nog eens dertig jaar krijgen.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

2 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

2 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

3 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

5 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

6 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

6 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

7 uur geleden