Natuurvereniging Tholen bestaat 40 jaar
THOLEN - Het is dit jaar 40 jaar geleden dat Natuurvereniging Tholen opgericht werd. Het hele jaar door zijn er verschillende excursies georganiseerd en er is zelfs een cursus ‘Ontdek de Thoolse natuur’ opgezet. De natuurvereniging die bestaat uit verschillende werkgroepen zet zich in voor natuur- landschaps- en milieubescherming op het eiland en biedt daarnaast natuur- en milieueducatie aan.
Rob Duijm uit Poortvliet heeft zich 7 jaar geleden aangesloten als lid bij de natuurvereniging. Sinds twee jaar is hij ook voorzitter van de vereniging. “We hebben ongeveer 140 leden waarvan er een deel aangesloten zit bij één van de werkgroepen. Ik zit zelf in de Planologiewerkgroep maar ik vind de Plantenwerkgroep ook heel leuk”.
Nattelaarzentocht
De werkgroepen gaan er bijna wekelijks op uit. Met de Vogelwerkgroep worden er vogels geteld maar ook bijvoorbeeld nesten. De Landschapswerkgroep houdt zich bezig met onder andere het knotten van wilgen. Met de Plantenwerkgroep gaat men onder andere op zoek naar bijzondere plantensoorten en worden inventarisaties uitgevoerd ten behoeve van landelijk onderzoek en de Wierenwerkgroep organiseert wierenexcursies. De meeste bekende werkgroep van de natuurvereniging is de Gidsenwerkgroep, zij begeleiden excursies op het eiland waarvan de bekendste toch wel de Nattelaarzentocht is. En zo heeft iedere werkgroep zijn eigen aandachtsgebied.
De natuurvereniging dient eigenlijk twee doelen. Enerzijds dient het als platform voor mensen die natuurliefhebber zijn, anderzijds verdedigt het de belangen van de natuur. 40 jaar geleden zag men al dat de natuur op sommige plekken bedreigd werd en dat is dan ook de reden dat de Natuurvereniging opgericht werd. Was het 40 jaar geleden slechts een klein groepje mensen wat de noodzaak zag van natuurbehoud en educatie, vandaag de dag is de vereniging een stuk groter geworden. “We hebben speciaal voor ons jubileum een cursus “Ontdek de Thoolse natuur” opgezet. We hoopten op 15 aanmeldingen, dit werden er uiteindelijk 40, dus het leeft zeker bij de mensen op het eiland”, legt Rob uit.
Natuurouders
De Natuurvereniging heeft samen met de landelijke vereniging voor Natuur & Milieu-educatie (NME) ook de natuurouders in het leven geroepen. De natuurouders werken samen met de Natuurvereniging, de Gemeente Tholen en alle basisscholen op het eiland om kinderen bewust te maken van alles wat groeit en bloeit in de natuur en hoe daar goed mee om te gaan. De natuurouderwerkgroep zorgt voor lesmateriaal e.d. waarover de natuurouders kunnen beschikken. Door middel van de natuurouders en de Mediawerkgroep hoopt de natuurvereniging de jeugd wat meer te betrekken.
Keerzijde
De natuurvereniging is een hechte vereniging en het lijkt zeker gezien het groeiende ledenaantal dat de vereniging de wind mee heeft. “Het gaat goed met de vereniging maar dat komt mede omdat het slecht gaat met de natuur denk ik. Dat is een beetje een spagaat waar je inzit. Moet je nu blij zijn dat het zo goed gaat met de vereniging of is het extra zorgwekkend dat het met de natuur zo slecht gaat dat inmiddels meer en meer mensen bewust zijn van het feit wat we aan het verliezen zijn. Dat is de keerzijde een beetje van het verhaal. Maar dat mensen zo enthousiast en betrokken zijn, dat is gewoon hartverwarmend”, aldus Rob.[n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanaf maandag 27 juli start Brabant Water met werkzaamheden op de Bergse Diepsluis in Tholen. Op de zuidelijke havenarm komt een pilothal voor een innovatief onderzoek. Hier onderzoekt Brabant Water hoe drinkwater van zeewater uit de Oosterschelde gemaakt kan worden.
1 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
18 uur geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
20 uur geledenTHOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
1 dag geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
1 dag geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
1 dag geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
2 dagen geleden