Natuurouders werken samen aan meer natuureducatie op Tholen
THOLEN – 24 Natuurouders op Tholen ontvingen afgelopen week uit handen van wethouder Peter Hoek een certificaat als bewijs van succesvolle deelname aan de IVN Natuuroudercursus. De afgelopen weken kregen ze bijscholing over de wondere wereld van de bij. Ze verdiepten zich in lesmateriaal van Nederland Zoemt. Natuurouders zijn ouders en grootouders die de juffen en meesters van Tholen helpen om meer natuurlessen buiten te organiseren.
Op Tholen ligt geen volwaardig natuureducatiecentrum. Ouders maken zich daarom zorgen over de aandacht voor natuureducatie op Tholen. Op initiatief van ouders Renée Bijl en Digna van Poortvliet zijn Natuurouders nu verenigd in een werkgroep, met ondersteuning van IVN Natuureducatie. Ze hebben een plan geschreven met als ambitie om voor alle scholen op Tholen meer natuureducatie te realiseren. Het initiatief van de ouders wordt ondersteund door Gemeente Tholen, de basisscholen op Tholen en IVN Natuureducatie. De compleet volgeboekte cursus laat zien dat ouders natuuronderwijs en buiten leren belangrijk vinden en de school willen helpen om dit te organiseren. Op meer dan de helft van de basisscholen van Tholen zijn nu natuurouders actief.
(Groot)ouders of basisscholen op Tholen die willen aansluiten bij de nieuwe werkgroep kunnen zich melden via [email protected] o.v.v. Natuurouders Tholen.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.
9 uur geledenTHOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.
13 uur geledenSINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.
17 uur geledenSCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
1 dag geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
1 dag geledenTHOLEN - Aan de Oudelandsedijk in Tholen is afgelopen nacht een auto volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd vlakbij een schuur, maar dankzij de snelle inzet van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg. Over de oorzaak van de brand is niets bekendgemaakt.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Bewoners maken zich zorgen over de veiligheid bij het vernieuwde speeltuintje aan de Deensestraat in Sint Philipsland. Jonge kinderen zouden regelmatig naast het terrein in de berm van de rijksweg spelen, waar auto's met zestig kilometer per uur voorbijrazen. Soms proberen ze zelfs de weg over te steken. Dat zou regelmatig tot onveilige situaties leiden.
1 dag geleden