Natuurouders werken samen aan meer natuureducatie op Tholen
THOLEN – 24 Natuurouders op Tholen ontvingen afgelopen week uit handen van wethouder Peter Hoek een certificaat als bewijs van succesvolle deelname aan de IVN Natuuroudercursus. De afgelopen weken kregen ze bijscholing over de wondere wereld van de bij. Ze verdiepten zich in lesmateriaal van Nederland Zoemt. Natuurouders zijn ouders en grootouders die de juffen en meesters van Tholen helpen om meer natuurlessen buiten te organiseren.
Op Tholen ligt geen volwaardig natuureducatiecentrum. Ouders maken zich daarom zorgen over de aandacht voor natuureducatie op Tholen. Op initiatief van ouders Renée Bijl en Digna van Poortvliet zijn Natuurouders nu verenigd in een werkgroep, met ondersteuning van IVN Natuureducatie. Ze hebben een plan geschreven met als ambitie om voor alle scholen op Tholen meer natuureducatie te realiseren. Het initiatief van de ouders wordt ondersteund door Gemeente Tholen, de basisscholen op Tholen en IVN Natuureducatie. De compleet volgeboekte cursus laat zien dat ouders natuuronderwijs en buiten leren belangrijk vinden en de school willen helpen om dit te organiseren. Op meer dan de helft van de basisscholen van Tholen zijn nu natuurouders actief.
(Groot)ouders of basisscholen op Tholen die willen aansluiten bij de nieuwe werkgroep kunnen zich melden via [email protected] o.v.v. Natuurouders Tholen.
Meer uit Tholen
THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.
1 uur geledenTHOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.
7 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
2 dagen geleden