Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Natuurherstelwet lijkt te stranden na verlies steun EU-landen

Natuurherstelwet lijkt te stranden na verlies steun EU-landen

BRUSSEL (ANP) - De Europese natuurherstelwet heeft niet voldoende steun meer van de EU-landen. Hongarije is overgelopen naar de tegenstanders, waardoor de wet verworpen dreigt te worden.

De natuurherstelwet, die de aantasting van de Europese natuur moet stoppen, is in veel EU-lidstaten symbool geworden van verzet tegen de Europese klimaat- en milieumaatregelen. De wet van toenmalige Eurocommissaris Frans Timmermans is al flink afgezwakt en kreeg zo in eerste instantie de steun van het Europees Parlement en van de EU-landen.

Nu het aankomt op de definitieve goedkeuring trekt Hongarije zijn steun echter in, bevestigen Hongaarse diplomaten. Dat is meteen fataal, tenzij een tegenstander de omgekeerde beweging maakt. Dat is volgens EU-bronnen onwaarschijnlijk. Bovendien twijfelt ook Slowakije inmiddels of het de wet wel kan blijven steunen.

Geen bezwaar

Het kabinet wilde aanvankelijk voor de natuurherstelwet stemmen, maar zwichtte met tegenzin voor de Tweede Kamer, die een tegenstem eiste. Demissionair premier Mark Rutte vindt het "dus geen verlies, want wij stemmen tegen". Hij heeft er geen bezwaar tegen dat minister Christianne van der Wal (Natuur) de Kamer nog probeerde te weerhouden van de opdracht tegen te stemmen met het argument dat Nederland de wet toch niet meer zou kunnen tegenhouden. "Dat zijn inschattingen die je altijd maakt, hè."

Van der Wal en haar collega's van de andere EU-landen zouden maandag over de natuurherstelwet beslissen. België, dat dit half jaar voorzitter is van de EU en de wet naar de eindstreep hoopte te loodsen, zint nog op een list. EU-diplomaten wijzen erop dat ministers in rechtstreeks overleg tegenstellingen soms nog kunnen overbruggen.

Meer uit Financieel

Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

16 minuten geleden
KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

39 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

53 minuten geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

1 uur geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

2 uur geleden
Essent: gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend

DEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.

2 uur geleden
Warsh komt dichter bij opvolging van Powell als Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.

2 uur geleden