Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationale veiligheidsadviseur VS Mike Waltz weg

Nationale veiligheidsadviseur VS Mike Waltz weg

WASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, zal zijn functie in Trumps regering neerleggen, meldden meerdere bronnen aan Amerikaanse media. Ook zijn plaatsvervanger Alex Wong vertrekt.

De 51-jarige Waltz raakte in maart in opspraak toen er plannen over een Amerikaanse militaire aanval op Houthi-doelen in Jemen lekten via een Signal-groep die hij had aangemaakt. Hij had per ongeluk de hoofdredacteur van het blad The Atlantic toegevoegd aan de groep. Waltz erkende daarvoor verantwoordelijk te zijn. The Atlantic publiceerde details uit dat overleg, nadat het Witte Huis had gezegd dat er geen geheimen waren besproken.

Eind maart verklaarde het Witte Huis nog dat de zaak rond de Signal-chat was gesloten. Trump nam het op voor Waltz en noemde hem "een goede man" die "zijn lesje had geleerd".

Opvolging

Bronnen noemen Trumps speciale gezant Steve Witkoff als mogelijke opvolger voor Waltz.

Toen Trump Waltz benoemde reageerden Europese diplomaten voorzichtig tevreden. Europa had het slechter kunnen treffen, meenden bronnen. Waltz zou meer op hebben met Europa en minder met Rusland dan anderen uit Trumps entourage.

Meer uit Buitenland

EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

37 minuten geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

48 minuten geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

2 uur geleden
Flávio Bolsonaro erkent nederlaag tegen Lula niet

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.

4 uur geleden
Trump noemt Democratische senaatskandidaat 'jihadist'

PORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.

4 uur geleden
Lula wint de Braziliaanse presidentsverkiezingen

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.

6 uur geleden
Franse premier ontvangt maandag scholieren na maand protesteren

PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!

10 uur geleden