Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationale veiligheidsadviseur VS Mike Waltz weg

Nationale veiligheidsadviseur VS Mike Waltz weg

WASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, zal zijn functie in Trumps regering neerleggen, meldden meerdere bronnen aan Amerikaanse media. Ook zijn plaatsvervanger Alex Wong vertrekt.

De 51-jarige Waltz raakte in maart in opspraak toen er plannen over een Amerikaanse militaire aanval op Houthi-doelen in Jemen lekten via een Signal-groep die hij had aangemaakt. Hij had per ongeluk de hoofdredacteur van het blad The Atlantic toegevoegd aan de groep. Waltz erkende daarvoor verantwoordelijk te zijn. The Atlantic publiceerde details uit dat overleg, nadat het Witte Huis had gezegd dat er geen geheimen waren besproken.

Eind maart verklaarde het Witte Huis nog dat de zaak rond de Signal-chat was gesloten. Trump nam het op voor Waltz en noemde hem "een goede man" die "zijn lesje had geleerd".

Opvolging

Bronnen noemen Trumps speciale gezant Steve Witkoff als mogelijke opvolger voor Waltz.

Toen Trump Waltz benoemde reageerden Europese diplomaten voorzichtig tevreden. Europa had het slechter kunnen treffen, meenden bronnen. Waltz zou meer op hebben met Europa en minder met Rusland dan anderen uit Trumps entourage.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

1 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

2 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

2 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

10 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

10 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

11 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

12 uur geleden