Nationale Politie betaalt 1,8 miljoen voor AMBER Alert
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Politie betaalt 1,8 miljoen euro aan de stichting AMBER Alert om de merknamen AMBER Alert en Vermist Kind te mogen gebruiken. Oprichter van AMBER Alert in Nederland Frank Hoen schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de politie dat bedrag ook betaalde om het alarmeringssysteem klaar te maken voor de overstap naar Burgernet, het systeem van de politie en om de internationale dienstverlening van AMBER Alert verder te ontwikkelen.
De politie maakte eerder bekend te willen stoppen met AMBER Alert en verder te willen gaan met het eigen Burgernet. De Tweede Kamer stemde unaniem voor een motie om de naam AMBER Alert te behouden. Daarna kwam de politie met de stichting overeen om 1,8 miljoen euro te betalen om de naam te behouden.
De nieuwe alarmeringen als een kind wordt vermist, worden nu verstuurd door de politie en niet meer door de organisatie. De politie gebruikt alleen de naam nog.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
6 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
17 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
17 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
19 uur geleden