Nationale garde VS paraat om beelden te beschermen
WASHINGTON (ANP) - De nationale garde in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC en in de staat Wisconsin staat de komende periode paraat om beelden te beschermen. Dat is woensdag bekendgemaakt nadat president Donald Trump al een aantal keer opriep tot beschermende maatregelen. In Washington gaat het om 4000 ongewapende troepen.
Demonstranten probeerden begin deze week het beeld van oud-president Andrew Jackson neer te halen. Dat standbeeld staat dichtbij het Witte Huis. Jackson was een van de oprichters van de Democratische partij en een van de eerste Democratische presidenten. Hij is een controversieel figuur vanwege een wet uit 1830 waarin staat dat alle inheemse Amerikanen naar het westen van het land moesten worden gedeporteerd, om ze zo te kunnen onderwerpen.
In Wisconsin zijn onlangs twee beelden neergehaald door demonstranten. De demonstraties tegen racisme in de VS begonnen vorige maand nadat een witte agent de zwarte George Floyd doodde in Minneapolis. Sindsdien gaan mensen door het hele land de straat op om te protesteren tegen racisme en politiegeweld.
"De leden van de nationale garde zullen de parkwachters ondersteunen om te voorkomen dat belangrijke monumenten worden besmeurd of kapotgemaakt", aldus de nationale garde in een verklaring.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verbiedt het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar. Dat meldt premier Keir Starmer tijdens een persconferentie vanuit Downing Street. Het verbod moet in het voorjaar van 2027 van kracht gaan. Naast een verbod moet de wet ook beperkingen opleggen aan enkele onlinegamediensten.
36 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby gaat maandag niet direct reageren op de straf die hij heeft gekregen. Volgens het Noorse persbureau NTB neemt de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit de tijd om het volledige vonnis te lezen en beslist hij later of hij eventueel in beroep gaat.
48 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat Rusland zich schuldig heeft gemaakt aan een van zijn "ernstigste aanvallen tegen christelijke cultuur" tot dusver. Hij heeft het daarbij over het Kyiv-Pechersk Lavra, een bekend kloostercomplex dat is getroffen door een Russische aanval. De G7-landen moeten volgens hem "resoluut" reageren.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël is niet van plan zijn troepen terug te trekken uit Libanon. Minister van Defensie Israel Katz zegt dat premier Benjamin Netanyahu dat heeft verteld aan de Amerikaanse president Donald Trump, die een vredesakkoord heeft gesloten met Iran. In die deal staat dat ook de gevechten in Libanon moeten stoppen, maar Libanese staatsmedia meldden ook na de aankondiging van de deal nog Israëlische aanvallen op het land.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwelkomt de vredesdeal tussen de VS en Iran. "Laten we hopen dat die vrijdag ook officieel wordt bekrachtigd, want iedereen heeft een open Straat van Hormuz nodig en een einde aan deze oorlog. Dus de deal is zeer welkom en we hopen dat die standhoudt", zei Kallas voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de oudste zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Oslo, melden Noorse media. Tegen hem was een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-kopstukken António Costa en Ursula von der Leyen hebben het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten verwelkomd. De voorzitters van de Europese Commissie en van de regeringsleiders schrijven op X uit te kijken naar een einde aan de oorlog en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geleden