Nationale garde VS paraat om beelden te beschermen
WASHINGTON (ANP) - De nationale garde in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC en in de staat Wisconsin staat de komende periode paraat om beelden te beschermen. Dat is woensdag bekendgemaakt nadat president Donald Trump al een aantal keer opriep tot beschermende maatregelen. In Washington gaat het om 4000 ongewapende troepen.
Demonstranten probeerden begin deze week het beeld van oud-president Andrew Jackson neer te halen. Dat standbeeld staat dichtbij het Witte Huis. Jackson was een van de oprichters van de Democratische partij en een van de eerste Democratische presidenten. Hij is een controversieel figuur vanwege een wet uit 1830 waarin staat dat alle inheemse Amerikanen naar het westen van het land moesten worden gedeporteerd, om ze zo te kunnen onderwerpen.
In Wisconsin zijn onlangs twee beelden neergehaald door demonstranten. De demonstraties tegen racisme in de VS begonnen vorige maand nadat een witte agent de zwarte George Floyd doodde in Minneapolis. Sindsdien gaan mensen door het hele land de straat op om te protesteren tegen racisme en politiegeweld.
"De leden van de nationale garde zullen de parkwachters ondersteunen om te voorkomen dat belangrijke monumenten worden besmeurd of kapotgemaakt", aldus de nationale garde in een verklaring.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
4 uur geleden