Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding begint in 2021
DEN HAAG (ANP) - Begin volgend jaar gaat een Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) aan de slag om de aanpak van discriminatie, bedreiging en intimidatie van de Joodse gemeenschap te versterken. Dat zei minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) zondag in een gesprek met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap.
"Met social media is het antisemitisme veel zichtbaarder en het bereik online groter dan we in tijden hebben gezien. Corona en economische tegenspoed zijn een voedingsbodem voor complottheorieën tegen de Joodse gemeenschap’’, aldus de minister. "Langzaam wordt het mainstream. We horen het op straat, op scholen en op het werk. Het veelkoppige monster van antisemitisme voelt zich op vele plekken thuis. Deze strijd mogen we niet aan de Joodse gemeenschap alleen overlaten’’, aldus de minister.
In de Tweede Kamer is brede steun om een Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding aan te stellen. Een voorstel van de VVD en de ChristenUnie hiertoe is aangenomen.
Strafrechtelijke aanpak
De NCAB krijgt voor een jaar de opdracht om de minister van Justitie en Veiligheid te adviseren over de strafrechtelijke aanpak van antisemitisme. Omdat een betere aanpak veel verschillende beleidsterreinen kan raken, wordt de NCAB als schakel daartussen en als expert gevraagd aanbevelingen te doen voor een blijvende aanpak.
Het Centraal Joods Overleg (CJO), de koepel van Joodse organisaties in Nederland, reageerde verheugd. "De bestrijding van jodenhaat vergt een ketenaanpak. Voorlichting, educatie, monitoring, opsporing, vervolging en de juiste strafmaatregelen vormen hierin allen onlosmakelijke onderdelen. Enkel als de gehele keten goed functioneert, kan er op effectieve wijze worden opgetreden. De nationaal coördinator kan daarop toezien", aldus het CJO.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur staat er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
14 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
51 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie mannen die verdacht worden van het opzettelijk verkopen van dodelijke nep-pillen blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Het gebruik van de pillen leidde tot de dood van drie mensen. De verdachten zijn vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris in Den Bosch.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 29-jarige Hajar uit Amsterdam is op zondag 4 oktober, de eerste dag van haar vermissing, aan het begin van de middag om het leven gebracht. Dat is vast komen te staan na onderzoek door de politie, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die verdacht wordt van het doden van de 29-jarige Hajar uit Amsterdam wordt er ook van verdacht dat hij heeft geprobeerd zijn pleegvader te doden. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat hij veertien dagen langer vast blijft zitten. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische afkomst, een statushouder zonder vaste woon- of verblijfplaats, die sinds zijn zesde in Nederland verblijft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkeersleiders van Rijkswaterstaat liggen overhoop met hun leiding over nieuwe software waarin de incidenten op de weg worden gedocumenteerd. Een woordvoerder laat, naar aanleiding van berichtgeving door het AD, weten dat "Rijkswaterstaat bekend is met de zorgen en aandachtspunten die door wegverkeersleiders zijn ingebracht".
3 uur geleden