Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

BEIROET (ANP) - Hezbollahleider Hassan Nasrallah heeft hard uitgehaald naar Israël nadat deze week herhaaldelijk communicatieapparaten waren ontploft in Libanon. Hij zei dat Israël alle rode lijnen heeft overschreden en zei dat het voorval gezien kan worden als een oorlogsdaad.

Nasrallah bevestigde dat duizenden piepers op afstand tot ontploffing zijn gebracht en sprak over een terreurdaad. Hij zei dat zelfs in ziekenhuizen apparaten explodeerden. "Het is een oorlogsdaad tegen het volk van Libanon en de soevereiniteit van Libanon", zei Nasrallah. "Een oorlogsverklaring."

Door het ontploffen van de communicatiemiddelen vielen landelijk tientallen doden. Duizenden mensen raakten gewond. De Hezbollahleider zei dat gelukkig veel van de piepers nog lagen opgeslagen. Hij bedankte artsen, mensen die bloed doneerden voor de gewonden en landen die hulp aanboden.

Opgelopen spanningen

De spanning tussen Israël en de Hezbollahbeweging uit Libanon was de afgelopen maanden weer hoog opgelopen. Er zijn regelmatig beschietingen over en weer in het grensgebied. Israël doodde daarnaast in juli de belangrijke Hezbollahcommandant Fuad Shukr bij een luchtaanval op Beiroet.

Naar de speech van Nasrallah werd uitgekeken omdat het licht zou kunnen werpen hoe Hezbollah gaat reageren op het jongste incident. De beweging, een bondgenoot van Iran, beschikt volgens experts over een groot raketarsenaal.

Onderzoek

Nasrallah zei dat er nog een onderzoek loopt naar het incident met de piepers. Hij stelde Israël alvast een "rechtvaardige straf" in het vooruitzicht, zonder in detail te treden over welke vorm die zal aannemen. Het zal gaan om "verwachte en onverwachte" stappen.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

1 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

3 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

3 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

3 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

5 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

6 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

7 uur geleden