Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

BEIROET (ANP) - Hezbollahleider Hassan Nasrallah heeft hard uitgehaald naar Israël nadat deze week herhaaldelijk communicatieapparaten waren ontploft in Libanon. Hij zei dat Israël alle rode lijnen heeft overschreden en zei dat het voorval gezien kan worden als een oorlogsdaad.

Nasrallah bevestigde dat duizenden piepers op afstand tot ontploffing zijn gebracht en sprak over een terreurdaad. Hij zei dat zelfs in ziekenhuizen apparaten explodeerden. "Het is een oorlogsdaad tegen het volk van Libanon en de soevereiniteit van Libanon", zei Nasrallah. "Een oorlogsverklaring."

Door het ontploffen van de communicatiemiddelen vielen landelijk tientallen doden. Duizenden mensen raakten gewond. De Hezbollahleider zei dat gelukkig veel van de piepers nog lagen opgeslagen. Hij bedankte artsen, mensen die bloed doneerden voor de gewonden en landen die hulp aanboden.

Opgelopen spanningen

De spanning tussen Israël en de Hezbollahbeweging uit Libanon was de afgelopen maanden weer hoog opgelopen. Er zijn regelmatig beschietingen over en weer in het grensgebied. Israël doodde daarnaast in juli de belangrijke Hezbollahcommandant Fuad Shukr bij een luchtaanval op Beiroet.

Naar de speech van Nasrallah werd uitgekeken omdat het licht zou kunnen werpen hoe Hezbollah gaat reageren op het jongste incident. De beweging, een bondgenoot van Iran, beschikt volgens experts over een groot raketarsenaal.

Onderzoek

Nasrallah zei dat er nog een onderzoek loopt naar het incident met de piepers. Hij stelde Israël alvast een "rechtvaardige straf" in het vooruitzicht, zonder in detail te treden over welke vorm die zal aannemen. Het zal gaan om "verwachte en onverwachte" stappen.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

9 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

9 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

11 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

16 uur geleden