Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

Nasrallah: Israël overschreed met aanval alle rode lijnen

BEIROET (ANP) - Hezbollahleider Hassan Nasrallah heeft hard uitgehaald naar Israël nadat deze week herhaaldelijk communicatieapparaten waren ontploft in Libanon. Hij zei dat Israël alle rode lijnen heeft overschreden en zei dat het voorval gezien kan worden als een oorlogsdaad.

Nasrallah bevestigde dat duizenden piepers op afstand tot ontploffing zijn gebracht en sprak over een terreurdaad. Hij zei dat zelfs in ziekenhuizen apparaten explodeerden. "Het is een oorlogsdaad tegen het volk van Libanon en de soevereiniteit van Libanon", zei Nasrallah. "Een oorlogsverklaring."

Door het ontploffen van de communicatiemiddelen vielen landelijk tientallen doden. Duizenden mensen raakten gewond. De Hezbollahleider zei dat gelukkig veel van de piepers nog lagen opgeslagen. Hij bedankte artsen, mensen die bloed doneerden voor de gewonden en landen die hulp aanboden.

Opgelopen spanningen

De spanning tussen Israël en de Hezbollahbeweging uit Libanon was de afgelopen maanden weer hoog opgelopen. Er zijn regelmatig beschietingen over en weer in het grensgebied. Israël doodde daarnaast in juli de belangrijke Hezbollahcommandant Fuad Shukr bij een luchtaanval op Beiroet.

Naar de speech van Nasrallah werd uitgekeken omdat het licht zou kunnen werpen hoe Hezbollah gaat reageren op het jongste incident. De beweging, een bondgenoot van Iran, beschikt volgens experts over een groot raketarsenaal.

Onderzoek

Nasrallah zei dat er nog een onderzoek loopt naar het incident met de piepers. Hij stelde Israël alvast een "rechtvaardige straf" in het vooruitzicht, zonder in detail te treden over welke vorm die zal aannemen. Het zal gaan om "verwachte en onverwachte" stappen.

Meer uit Buitenland

Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

1 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

2 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

2 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

3 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

5 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

5 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

6 uur geleden