Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
AMD verwacht dat de omzet in het eerste kwartaal van dit jaar uitkomt op ongeveer 9,8 miljard dollar, plus of min 300 miljoen dollar. Sommige analisten hadden volgens persbureau Bloomberg echter een omzet van meer dan 10 miljard dollar verwacht. Nvidia en Broadcom daalden bijna 4 procent en Micron Technology dook 9,5 procent in het rood.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 49.501,30 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 6882,72 punten. De Nasdaq verloor 1,5 procent tot 22.904,57 punten, na het verlies van 1,4 procent op dinsdag.
Uitblinker
Beleggers kregen ook gegevens over de arbeidsmarkt. Volgens loonstrookverwerker ADP kwamen er in januari 22.000 banen bij in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat waren er aanzienlijk minder dan verwacht door kenners. Normaal gesproken loopt het ADP-cijfer vooruit op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport komt echter niet vrijdag, maar pas volgende week vanwege de gedeeltelijke shutdown van de overheid waar dinsdag een einde aan kwam.
Eli Lilly was juist een uitblinker met een plus van meer dan 10 procent dankzij positieve verwachtingen. De farmaceut profiteert van de sterke vraag naar zijn afslankmiddel en verstevigde zijn toppositie in de obesitasmarkt tegenover de Deense concurrent Novo Nordisk.
Chipproducent Texas Instruments
Andere bedrijven met cijfers waren onder meer techconcern Palantir (min 11,6 procent), biotechnoloog Amgen (plus 8,2 procent) en fastfoodketen Chipotle Mexican Grill (plus 1,9 procent). Nabeurs komt Google-moeder Alphabet (min 2,2 procent) met cijfers.
Verder maakte chipproducent Texas Instruments (min 1 procent) bekend branchegenoot Silicon Labs over te nemen voor 7,5 miljard dollar. Het aandeel Silicon Labs schoot 49 procent omhoog.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
2 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.
8 uur geleden