Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen

NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen

CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA werkt met SpaceX aan een plan B om twee gestrande astronauten op te halen van het internationale ruimtestation ISS. Het duo zou kunnen meeliften met een geplande vlucht van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Daar moet nog een definitief besluit over worden genomen.

Astronauten Barry Wilmore en Sunita Williams vlogen in juni nog met de Starliner van Boeing naar het ruimtestation. Het was de bedoeling dat hun missie ongeveer een week zou duren. Door technische problemen met de Starliner konden ze uiteindelijk niet zoals gepland terugkeren naar de aarde. NASA overweegt nu met SpaceX in zee te gaan als het toestel van Boeing niet kan worden gebruikt.

Het zou pijnlijk zijn voor Boeing als uiteindelijk een ander bedrijf ingeschakeld moet worden om de twee astronauten op te halen. The Wall Street Journal schreef eerder dat de luchtvaartgigant van mening is dat de Starliner gewoon gebruikt kan worden. Ingewijden verklaarden tegenover de zakenkrant dat niet iedereen bij NASA daar volledig vertrouwen in heeft en dat daarom wordt gewerkt aan alternatieve plannen. Tijdens de vlucht van de twee astronauten kwam onder meer een heliumlek aan het licht.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt dat massale raketaanval vergeldingsaanval was

MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.

1 uur geleden
VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

1 uur geleden
Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

2 uur geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

3 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

6 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

9 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

9 uur geleden