Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen

NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen

CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA werkt met SpaceX aan een plan B om twee gestrande astronauten op te halen van het internationale ruimtestation ISS. Het duo zou kunnen meeliften met een geplande vlucht van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Daar moet nog een definitief besluit over worden genomen.

Astronauten Barry Wilmore en Sunita Williams vlogen in juni nog met de Starliner van Boeing naar het ruimtestation. Het was de bedoeling dat hun missie ongeveer een week zou duren. Door technische problemen met de Starliner konden ze uiteindelijk niet zoals gepland terugkeren naar de aarde. NASA overweegt nu met SpaceX in zee te gaan als het toestel van Boeing niet kan worden gebruikt.

Het zou pijnlijk zijn voor Boeing als uiteindelijk een ander bedrijf ingeschakeld moet worden om de twee astronauten op te halen. The Wall Street Journal schreef eerder dat de luchtvaartgigant van mening is dat de Starliner gewoon gebruikt kan worden. Ingewijden verklaarden tegenover de zakenkrant dat niet iedereen bij NASA daar volledig vertrouwen in heeft en dat daarom wordt gewerkt aan alternatieve plannen. Tijdens de vlucht van de twee astronauten kwam onder meer een heliumlek aan het licht.

Meer uit Buitenland

Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

2 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

4 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

4 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

4 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

7 uur geleden
Brand in Crans-Montana lijkt ontstaan door ijsfonteinen

CRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.

7 uur geleden
Crans-Montana open voor toerisme, oproep tot voorzichtigheid

CRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.

8 uur geleden