NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen
CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA werkt met SpaceX aan een plan B om twee gestrande astronauten op te halen van het internationale ruimtestation ISS. Het duo zou kunnen meeliften met een geplande vlucht van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Daar moet nog een definitief besluit over worden genomen.
Astronauten Barry Wilmore en Sunita Williams vlogen in juni nog met de Starliner van Boeing naar het ruimtestation. Het was de bedoeling dat hun missie ongeveer een week zou duren. Door technische problemen met de Starliner konden ze uiteindelijk niet zoals gepland terugkeren naar de aarde. NASA overweegt nu met SpaceX in zee te gaan als het toestel van Boeing niet kan worden gebruikt.
Het zou pijnlijk zijn voor Boeing als uiteindelijk een ander bedrijf ingeschakeld moet worden om de twee astronauten op te halen. The Wall Street Journal schreef eerder dat de luchtvaartgigant van mening is dat de Starliner gewoon gebruikt kan worden. Ingewijden verklaarden tegenover de zakenkrant dat niet iedereen bij NASA daar volledig vertrouwen in heeft en dat daarom wordt gewerkt aan alternatieve plannen. Tijdens de vlucht van de twee astronauten kwam onder meer een heliumlek aan het licht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
20 minuten geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
2 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
3 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
4 uur geleden