NASA wil gestrande astronauten desnoods door SpaceX laten ophalen
CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA werkt met SpaceX aan een plan B om twee gestrande astronauten op te halen van het internationale ruimtestation ISS. Het duo zou kunnen meeliften met een geplande vlucht van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. Daar moet nog een definitief besluit over worden genomen.
Astronauten Barry Wilmore en Sunita Williams vlogen in juni nog met de Starliner van Boeing naar het ruimtestation. Het was de bedoeling dat hun missie ongeveer een week zou duren. Door technische problemen met de Starliner konden ze uiteindelijk niet zoals gepland terugkeren naar de aarde. NASA overweegt nu met SpaceX in zee te gaan als het toestel van Boeing niet kan worden gebruikt.
Het zou pijnlijk zijn voor Boeing als uiteindelijk een ander bedrijf ingeschakeld moet worden om de twee astronauten op te halen. The Wall Street Journal schreef eerder dat de luchtvaartgigant van mening is dat de Starliner gewoon gebruikt kan worden. Ingewijden verklaarden tegenover de zakenkrant dat niet iedereen bij NASA daar volledig vertrouwen in heeft en dat daarom wordt gewerkt aan alternatieve plannen. Tijdens de vlucht van de twee astronauten kwam onder meer een heliumlek aan het licht.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
3 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geleden